Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Módny svet prišiel o velikána: Stál za šokujúcimi róbami Beyoncé či Kardashianky
Viac v článku
13. 10. 2021 08:13 | SACRAMENTO/TASR

Al Caponeho obľúbená pištoľ skončila v rukách nového majiteľa, dražili sa aj osobné veci slávneho gangstra

Predpokladá sa, že ide o najvyššiu čiastku za strelnú zbraň z 20. storočia, aká sa kedy predala na aukcii.

Slávny chicagský gangster Al Capone
Slávny chicagský gangster Al Capone Foto: TASR/AP Photo/File

Vyše tri milióny dolárov vyniesla dražba osobných vecí, ktoré patrili neslávne známemu americkému gangstrovi Al Caponemu. Aukcia sa konala v kalifornskom Sacramente, oznámila v utorok stanica BBC.

Na predaj bolo zhruba 174 predmetov vrátane fotografií, strelných zbraní, šperkov a vybavenia domácnosti. Dražba sa uskutočnila v súkromnom klube a prilákala takmer 1000 záujemcov. Najpopulárnejšou položkou bola Caponeho obľúbená pištoľ, ktorá sa vydražila za 860.000 dolárov. Predpokladá sa, že ide o najvyššiu čiastku za strelnú zbraň z 20. storočia, aká sa kedy predala na aukcii, napísal denník Chicago Tribune.

Al Capone bol počas tzv. prohibície v 20. a 30. rokoch považovaný za "verejného nepriateľa číslo jeden". Pre daňové úniky sa dostal do väzenia a niekoľko rokov strávil v Alcatraze. Po jeho smrti v roku 1947 zostali dražené osobné veci vo vlastníctve jeho rodiny na takmer 75 rokov.

Diane Caponeová, jedna z Al Caponeho troch žijúcich vnučiek, ktorá býva v Kalifornii, uviedla, že dôvodom predaja týchto predmetov bolo starnutie sestier. Dodala, že faktorom bola aj zväčšujúca sa hrozba prírodných požiarov v danom štáte.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?