Utorok 18.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Novinky v pandemických opatreniach platných od stredy: Týkajú sa očkovaných aj neočkovaných
Viac v článku
01. 10. 2021 13:30 | TOKIO/jh

Bude svadba ako z rozprávky: Japonská princezná si vezme muža z ľudu

Jej partner, ktorý nemá aristokratický pôvod, bol jej spolužiak.

Japonská princezná s priateľom
Japonská princezná s priateľom Foto: Profimedia

Japonská princezná Mako (29) sa tento mesiac konečne vydá. Jej vyvoleným je jej bývalý spolužiak Kei Komuro, ktorý nemá aristokratický pôvod, informuje agentúra Reuters.

Vnučka bývalého cisára Akihita oznámila svoje zásnuby ešte v roku 2017, no dátum svadby ostro sledovaného páru sa musel odložiť pre finančné spory v rodine ženícha.

Pár bude mať svadbu 26. októbra. Keďže si princezná berie muža z ľudu, podľa japonského práva príde po vydaji o svoj oficiálny status.

Kei Komuro (29) pracuje ako právnik v USA, kam by sa manželský pár mal presťahovať po svadbe. S princeznou sa spoznal v roku 2012 na univerzite.

 

Kráľovská svadba sa uskutoční bez zvyčajných obradov. Manželia si zaregistrujú manželstvo na miestnom úrade, ale záznam o cisárskej rodine bude musieť byť upravený, aby bolo jasné, že princezná sa vzdáva svojho statusu.

Komuro priletel do Tokia v pondelok takmer po troch rokoch od poslednej návštevy hlavného mesta. Na letisku ho zachytili novinári s vrkočom, čo konzervatívna časť národa považuje za neúctivé.

Nedávny prieskum japonského denníka Mainichi ukázal, že manželstvo podporuje 38 percent opýtaných, 35 percent je proti a 26 percent sa odmietlo vyjadriť.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?