Utorok 25.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Nové pravidlá už oddnes: Skrátená izolácia pre pozitívnych aj blízke kontakty
Viac v článku
25. 08. 2021 06:00 | COLUMBUS/kc

Žena sa vydala za muža odsúdeného za vraždu jej brata. Na začiatku zvláštneho vzťahu bol list

Tiedjenov prípad majú obnoviť po objave nových dôkazov vrátane chýbajúcich fotografií z policajných správ.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/ pausestudio

Verí v jeho nevinu a jej láska je úprimná. Júlová svadba Američanky z Ohia Crystal Straussovej s mužom usvedčeným z vraždy jej brata, vyvolala v Spojených štátoch veľký záujem zo strany médií.

Všetko sa začalo ešte v roku 1987, keď Straussovej nevlastného brata Briana McGaryho našli mŕtveho vo svojej izbe s bodnými ranami na hrudníku a s prestrelenou hlavou. Za vinníka vtedy súd určil jeho spolubývajúceho Johna Tiedjena, ktorý si z trestu odsedel 32 rokov a momentálne čaká na obnovenie procesu. Straussova ale verí, že je nevinný a jej brat v skutočnosti spáchal samovraždu.

Na začiatku zvláštneho vzťahu bol list, v ktorom Crystal Johnovi napísala, že mu odpúšťa. „Odpísal som jej, že som to neurobil a existujú dôkazy,“ uviedol Tiedjen pre televíziu News 5 Cleveland. „Povedal som jej, že verím v boha a niečo o tom viem, ale jej brata som nezavraždil," dodal čerstvý ženích.

Tiedjenov prípad majú obnoviť po objave nových dôkazov vrátane chýbajúcich fotografií z policajných správ. Stále je však možné, že súd potvrdí pôvodný rozsudok. Jeho čerstvá manželka si toho je vedomá a aj napriek tomu verí, že ich vzťah má budúcnosť. „Spoločne to zvládneme. Bude to veľká výzva, o tom nepochybujem," hovorí Crystal.


Kancelária prokurátora okresu Cuyahoga však stále trvá na tom, že pôvodný rozsudok bol správny. Spoliehajú sa na dôkaz o tom, že Tiedjen požiadal známeho, aby mu pomohol zbaviť sa vražednej zbrane.

Tiedjen pôvodne po intenzívnom výsluchu podpísal priznanie, podľa ktorého mal McGaryho zabiť v sebaobrane. Stále však tvrdi, že išlo o samovraždu a nemal dôvod zabíjať svojho najlepšieho priateľa.

Crystal pevne stojí za svojim manželom a je odhodlaná dokázať jeho nevinu. Titulky v amerických novinách, ktoré ho označujú za vraha považuje za nepresné a vychádzajúce z chýb vo vyšetrovaní.

„Dala som si tú námahu a celý prípad som dôkladne preštudovala. Ľudia náš vzťah nedokážu pochopiť, musíme sa s tým zmieriť," hovorí Crystal.

Jedným z hlavných argumentov obžaloby v pôvodnom procese bol fakt, že na vražednej zbrani boli Tiedjenove odtlačky prstov. Ten však tvrdí, že si od McGaryho zbraň požičiaval keď chodili na strelnicu.

„V ten osudný večer prišli os voje životy hneď dvaja ľudia - môj brat a John, ktorý prišiel o 32 rokov života," trvá na svojom Crystal a odpovedá aj na otázku, či akceptuje rozsudok, ktorý potvrdí vinu. „Budem musieť..všetko by bolo jasnejšie, keby sme vedeli, čo bolo napísané na papieri, ktorý mal brat vo vrecku keď zomrel," dodala.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?