Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Česko daruje Ukrajine delostrelecké granáty, rozhodla vláda
Viac v článku
24. 06. 2021 06:00 | CONNECTICUT/rd

VIDEO: Muž s vážnou chorobou zabudol, že je ženatý. S manželkou sa tak znovu zobrali

Popud dostal z vysielania v televízii.

Lisa a Peter počas obradu.
Lisa a Peter počas obradu. Foto: Reprofoto: YouTube/NBC New York

Moment, na ktorý zrejme nikdy nezabudne. Lisa z amerického Connecticutu po druhý raz v živote povedala svoje „áno“ manželovi. Ten si však tento okamih možno pamätať nebude. Píše NBC New York.

Alzheimerova choroba totiž 56-ročnému Petrovi Marshallovi ukradla väčšinu spomienok. Na jednu vec však nezabudol - ako veľmi miluje svoju ženu, s ktorou sa zosobášil pred 12 rokmi.

Keď v decembri minulého roka spolu sledovali v televízii svadbu, odrazu povedal Lise, aby „to spravili.“ Lisa netušila, o čom hovorí, a tak sa ho spýtala, že čo majú spraviť?

Peter následne ukázal na televíziu, čo Lisa už pochopila. „Chceš sa vziať?“ spýtala sa ho, na čo on bez váhania odpovedal kladne.

„Mal na tvári široký úsmev. Nevie, že som jeho žena, len že si ma obľúbil,“ povedala. Peter si tak znovu vybral tú istú ženu. „Som najšťastnejšia žena na svete. Zvládnem to aj druhýkrát,“ povedala so slzami v očiach staronová nevesta.

Zhodou okolností, ich dcéra sa živí ako organizátorka svadieb. Viacero agentúr jej ponúklo, že jej zdarma pomôžu.

Obrad už má dvojica za sebou niekoľko mesiacov. Hoci si už ani naň Peter nespomína, na druhej svadbe sa naklonil k Lise a pošepkal jej: „Ďakujem, že stojíš pri mne.“

„Bolo to dokonalé, nemohla som si predstaviť krajší deň. Nemôžem si spomenúť, kedy som ho videla takého šťastného,“ uzavrela Lisa.


Zdroj: YouTube/NBC New York

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?