Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Módny svet prišiel o velikána: Stál za šokujúcimi róbami Beyoncé či Kardashianky
Viac v článku
22. 04. 2020 12:26 | WUHAN/tvnoviny.sk, lm

Čínskym pacientom koronavírus napadol pečeň. Zobudili sa s inou farbou pleti

Čínski lekári sa koronavírusom nakazili po tom, čo sami liečili pacientov s týmto ochorením.

Čínskym pacientom koronavírus napadol pečeň. Zobudili sa s inou farbou pleti
Čínskym pacientom koronavírus napadol pečeň. Zobudili sa s inou farbou pleti Foto: YouTube / TopNaija TV

Liečili pacientov s ochorením Covid-19 a sami sa nakazili. U dvoch lekárov z čínskeho Wuhanu, epicentra nákazy novým koronavírusom, Yi Fana a Hu Weifenga, sa príznaky ochorenia objavili ešte koncom januára, informuje Daily Mail.

Stav oboch lekárov sa zhoršil natoľko, že doslova bojovali o život. Zlyhávali im pľúca a srdce. Obaja boli prevezení na špeciálne pľúcne oddelenie do nemocnice vo Wuhane a neskôr do nemocnice Tongji, kde ich napojili na prístroje na podporu činnosti srdca a pľúc.

Neskôr im začala zlyhávať aj pečeň, a tak ošetrujúci lekári nasadili ďalšiu liečbu. U oboch pacientov však neskôr spozorovali stmavnutie pokožky. Lekári sa domnievajú, že to spôsobila liečba bližšie nešpecifikovanými liekmi a že sa tento stav po zlepšení funkcie pečene vráti do normálu.

Príznaky ochorenia Covid-19 u kardiológa Yi začali slabnúť po 39 dňoch, no naďalej bojoval s nočnými morami. Tie sa uňho objavili po traume, ktorú zažil v nemocnici, keď sám liečil pacientov s ochorením Covid-19.

Stav urológa Hu Weifenga je však vážnejší a aj po takmer sto dňoch je stále v opatere lekárov na jednotkej intenzívnej starostlivosti.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?