Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Hosťom relácie Na telo plus bude v utorok Boris Kollár
Viac v článku
16. 11. 2021 13:41 , článok bol aktualizovaný 16. 11. 2021 17:28 | PRAHA/kc, TASR

FOTO: Zuzana Čaputová navštívila v nemocnici českého prezidenta Zemana

Zeman môže prijímať hostí po tom, ako ho v pondelok premiestnili na lôžko dlhodobej starostlivosti.

Český prezident Miloš Zeman a slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
Český prezident Miloš Zeman a slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: Twitter/ Jiří Ovčáček

Prezidentka SR Zuzana Čaputová považuje utorkové stretnutie s českým prezidentom Milošom Zemanom za prejav dobrých vzťahov. Prezident sa intenzívne zaujímal o situáciu na Slovensku, uviedla Čaputová na sociálnej sieti.

Čaputová navštívila Zemana v Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe, kde je český prezident hospitalizovaný od 10. októbra. Pripomenula, že jeho zdravotný stav sledovali aj na Slovensku.

„Som veľmi rada, že som mu teraz aj osobne mohla popriať veľa zdravia, síl a rýchle zotavenie,“ povedala.

Prezident Zeman sa podľa jej slov intenzívne zaujímal o situáciu na Slovensku a stretnutie s Čaputovou považuje za prejav dobrých vzťahov medzi nimi – ako aj medzi Českom a Slovenskom.

Čaputová priniesla Zemanovi ako dar sadu čajov a med z prezidentskej záhrady. Na stretnutie mala podľa pravidiel nemocnice k dispozícii pol hodiny.

 

Čaputová si v Senáte PČR prevzala medailu

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová si v utorok počas návštevy Prahy prevzala z rúk predsedu Senátu Parlamentu Českej republiky (PČR) Miloša Vystrčila Striebornú medailu Senátu PČR za Mimoriadnu starostlivosť o pravdu, slobodu, politickú kultúru a vládu práva. Informoval o tom spravodajský portál Seznam Zprávy.

„Chcem Vám poďakovať za to, ako sa správate a akým spôsobom dávate príklad ostatným. Som hrdý na to, že Vás tu môžem privítať a oceniť Vás. Chcem Vám a celému Slovensku popriať všetko dobré a pozdravujte v mene Senátu celé Slovensko,“ uviedol Vystrčil počas slávnostnej ceremónie.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová si prevzala z rúk predsedu Senátu PČR Miloša Vystrčila Striebornú medailu.
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová si prevzala z rúk predsedu Senátu PČR Miloša Vystrčila Striebornú medailu. Foto: TASR - Marián Garaj/Kancelária prezidenta SR
 

„Je mi cťou, že ocenenie preberám z rúk predsedu inštitúcie, ktorá si potrebu ochrany demokracie nesie vo svojom poslaní. Senát PČR je jedným z pilierov dodržiavania demokratických princípov, ľudských práv a slobody v Česku. Ale je aj nositeľom týchto hodnôt za hranice Vašej vlasti,“ povedala v ďakovnom prejave Čaputová.

Striebornú medailu prezidentka podľa vlastných slov vníma nielen ako svoje ocenenie, ale aj ako ocenenie priateľstva a dobrých vzťahov medzi Českom a Slovenskom.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?