Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Hosťom relácie Na telo plus bude v utorok Boris Kollár
Viac v článku
15. 11. 2021 13:03 | PRAHA/TASR

Český prezident Zeman už môže prijímať návštevy. V nemocnici ho navštívi aj Čaputová

Prezidentka Čaputová odcestuje na návštevu ČR na pozvanie predsedu Senátu Parlamentu ČR Miloša Vystrčila.

Na snímke český prezident Miloš Zeman víta nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera.
Na snímke český prezident Miloš Zeman víta nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Foto: TASR/AP/Petr David Josek

Dosluhujúci český premiér Andrej Babiš navštívi v pondelok večer prezidenta Miloša Zemana v pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN). Predseda vlády v demisii to oznámil prostredníctvom videa na sociálnej sieti Facebook.

„Dostal som povolenie od nemocnice. Teším sa naňho, pretože som ho nevidel od 10. októbra. Hovorili sme spolu len telefonicky,“ povedal vo videu Babiš.

Prezidentov hovorca Jiří Ovčáček v pondelok predpoludním na sociálnej sieti Twitter spresnil, že Zeman prijme Babiša v pondelok o 17.00 h. Prezident sa v najbližších dňoch stretne aj s predsedom ODS Petrom Fialom, ktorého poveril vyjednávaním o zostavení novej vlády. Presný termín ešte nie je známy.

Ovčáček na Twitteri spresnil, že prezidentka SR Zuzana Čaputová sa so Zemanom stretne v nemocnici v utorok 16. novembra o 13.00 h.

Prezidentka Čaputová odcestuje na návštevu ČR na pozvanie predsedu Senátu Parlamentu ČR Miloša Vystrčila. V predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu si prevezme na pôde hornej komory českého parlamentu Striebornú medailu predsedu Senátu. Položením kytice k pamätníku na Národnej triede v Prahe si pripomenie 32. výročie Nežnej revolúcie.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?