Sobota 29.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
06. 11. 2021 13:02 | HOUSTON/TASR

Travis Scott vyvolal na festivale šialenstvo, zomrelo osem ľudí

Do nemocnice prepravili 17 pacientov, u 11 z nich došlo k zastaveniu srdca.

Rapper Travis Scott vystupuje počas prvého dňa hudobného festivalu Astroworld Festival.
Rapper Travis Scott vystupuje počas prvého dňa hudobného festivalu Astroworld Festival. Foto: TASR/AP/Invision/Amy Harris

Najmenej osem ľudí prišlo o život a mnohí ďalší utrpeli zranenia na hudobnom festivale v americkom meste Houston. K tragédii došlo v piatok večer miestneho času počas tlačenice a paniky na podujatí Astroworld Festival, oznámil tamojší hasičský a záchranný zbor.

Dav ľudí sa začal tlačiť k pódiu v čase, keď vystupoval rapper Travis Scott, ktorý tento festival organizuje, vyplýva z vyjadrenia veliteľa houstonských hasičov Samuela Peňu.

„Ľudia začali padať, strácať vedomie, a to vytvorilo ďalšiu paniku,“ povedal Peňa na tlačovej konferencii. Do nemocnice prepravili 17 pacientov, u 11 z nich došlo k zastaveniu srdca. Okrem toho zdravotníci na festivale poskytli ošetrenie viac ako 300 osobám, informuje televízia CNN.

K tlačenici došlo krátko po 21.00 h miestneho času (sobota 3.00 h SEČ). Koncert, na ktorý prišlo približne 50.000 návštevníkov, zrušili krátko po hláseniach o prvých zranených.

Organizátori sa k situácii zatiaľ nevyjadrili, podľa úradov však bude sobotňajší program dvojdňového festivalu zrušený.

CNN informovala o záberoch, podľa ktorých sa stovky ľudí rýchlo hrnuli cez vstup pre VIP hostí, pričom zvalili detektory kovov a ignorovali bezpečnostných pracovníkov pred tým, ako vchod znova zaistili policajti.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?