Nedeľa 23.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
V trenčianskej bytovke horelo na deviatom poschodí, v byte našli jednu mŕtvu osobu
Viac v článku
01. 11. 2021 12:03 | SAO PAULO/TASR

Obrovská tragédia v Brazílii. Pri výcviku zahynulo deväť hasičov

Podľa úradov bolo v súvislosti s incidentom do nemocnice prevezených päť ľudí.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com/Leonardo Deschamps

V blízkosti brazílskeho mesta Sao Paulo zahynulo v nedeľu deväť hasičov, keď sa na nich počas výcviku zrútil strop jaskyne. V noci na pondelok o tom informovala agentúra AFP.

K nehode podľa hasičského zboru mesta Sao Paulo prišlo pri tom, ako 26 hasičov prechádzalo výcvikom v jaskyni neďaleko mestečka Altinópolis.

„Deväť ľudí zahynulo a jedného zachránili. Na mieste nie sú žiadne ďalšie obete,“ uviedol hasičský zbor mesta Sao Paulo na sociálnej sieti Twitter. Totožnosť obetí úrady zatiaľ nezverejnili.

Miestne úrady už skôr informovali o tom, že niekoľko požiarnikov uviazlo počas výcviku v jaskyni.

Úrady vtedy informovali o troch obetiach, ktorých telá sa z jaskyne podarilo vyslobodiť, a šiestich nezvestných. Záchrannú akciu však komplikoval silný dážď ako aj fakt, že v jaskyni prišlo k zrúteniu stropu.

Podľa úradov v Altinópolis bolo v súvislosti s incidentom do miestnej nemocnice prevezených päť ľudí, všetkých už však prepustili.

Matka jedného z inštruktorov, ktorí sa na výcviku zúčastnili, pre brazílsku televíziu GloboNews uviedla, že skupina plánovala v rámci výcviku stráviť v jaskyni noc.

Okolie mestečka Altinópolis je známe svojimi jaskyňami a stalo sa preto tiež miestom, ktoré vyhľadávajú regionálni turisti.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?