Sobota 29.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
31. 10. 2021 21:33 | BRAZÍLIA/TASR

Brazília: Polícia pri zásahu voči bankovým lupičom usmrtila vyše 20 ľudí

Operácia prebehla neďaleko mesta Varginha a podieľali sa na nej aj príslušníci vojenskej polície.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: Profimedia

Viac než 20 predpokladaných členov brazílskeho gangu bankových lupičov bolo v nedeľu zabitých počas rozsiahlej policajnej operácie v brazílskom štáte Minas Gerais. S odvolaním sa na vyjadrenie nemenovaného príslušníka brazílskej polície o tom informovala agentúra AFP.

Operácia prebehla neďaleko mesta Varginha a podieľali sa na nej aj príslušníci vojenskej polície. K obetiam z radov príslušníkov bezpečnostných síl nedošlo.

Razia prebehla na dvoch farmách, kde sa "členovia zločineckej organizácie špecializujúcej sa na vykrádanie bánk a bankomatov" pripravovali na ďalšie lúpeže, ktorých terčom malo byť niekoľko miestnych pobočiek bánk.

Pri raziách zahynuli dve desiatky členov gangu a polícia zaistila aj veľké množstvo zbraní, vrátane pušiek či granátov, a tiež viacero kradnutých vozidiel.

Brazília zaznamenáva v ostatnom čase nárast počtu dôkladne naplánovaných bankových lúpeží odohrávajúcich sa zvyčajne v stredne veľkých mestách a s použitým ťažkých zbraní. Zločinci po lúpeži často zablokujú ulice horiacimi autami, aby ich polícia nemohla prenasledovať.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?