Utorok 25.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Nové pravidlá už oddnes: Skrátená izolácia pre pozitívnych aj blízke kontakty
Viac v článku
18. 10. 2021 14:00 | SYDNEY/jh

Zázrakom prežili niekoľko dní bez vody v austrálskej púšti. Mladík vďačí za život tínedžerovi

Na ceste sa im pokazilo auto a následne sa stratili.

Dvojica sa stratila v austrálskej púšti
Dvojica sa stratila v austrálskej púšti Foto: NT Police/BBC

Austrálska polícia hovorí o zázraku. Po niekoľkých dňoch bez vody a jedla prežil mladík (21) so 14-ročným tínedžerom v púšti. Ako píše BBC, ich cesty sa rozdelili, no pátranie malo šťastný koniec.

Tínedžera Mahesha Patricka a Shauna Emitja našli cez víkend neďaleko mesta Alice Springs. Obaja boli dehydratovaní a vyčerpaní, ale v poriadku.

Ich vozidlo uviazlo v pondelok (18.10.) po štyroch hodinách jazdy v odľahlej oblasti. Jednu noc strávili v aute, ráno sa vydali hľadať pomoc a hlavne vodu. Po pár kilometroch ale zistili, že sa stratili. Keď nedorazili do cieľa, vyhlásili po nich pátranie.

Polícia uviedla, že v priebehu týždňa sa rozdelili z bližšie neurčených dôvodov. Tínedžer prešiel asi 35 kilometrov, keď ho v piatok (15.10.) našli. Následne pomáhal pri pátraní po kamarátovi. Shauna našli o deň neskôr.

„Mali veľké šťastie, že prežili. Všetci vieme, aké to museli mať vonku náročné,“ uviedol jeden z policajtov a zároveň varoval verejnosť, aby neopúšťali svoje auto v podobnom prípade. Môže to byť pre nich najlepšie útočisko pred zverou a pátrací tím skôr zachytí z helikoptéry opustené vozidlo, ako stratenú osobu.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?