Piatok 03.12. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Marek Fašiang je otcom! Dievčatko má krásne meno
Viac v článku
13. 10. 2021 14:46 | PRAHA/TASR

Koalície Spolu a PirSTAN chcú podpísať koaličnú zmluvu do 8. novembra

O termíne stretnutia s prezidentom Zemanom vraj budú diskutovať až po jeho premiestnení z jednotky intenzívnej starostlivosti.

Petr Fiala, Ivan Bartoš a Vít Rakušan.
Petr Fiala, Ivan Bartoš a Vít Rakušan. Foto: TASR/AP

Koalície Spolu (ODS, KDÚ-ČSL a TOP 09) a PirSTAN chcú podpísať koaličnú zmluvu o vytvorení novej českej vlády do 8. novembra, oznámil to predseda ODS a pravdepodobný budúci premiér Petr Fiala na stredajšej tlačovej konferencii.

V sídle Poslaneckej snemovne sa v stredu zišli predsedovia zúčastnených piatich strán na rozhovoroch o sformovaní budúcej vlády. Podľa Fialu však neriešili personálne otázky ani jednotlivé vládne posty, ale programové otázky.

S prezidentským kancelárom Vratislavom Mynářom sa údajne dohodli, že o termíne stretnutia s prezidentom Milošom Zemanom budú diskutovať až po jeho premiestnení z jednotky intenzívnej starostlivosti na bežné nemocničné oddelenie. O zdravotnom stave Miloša Zemana však Fiala podľa vlastných slov nemá bližšie informácie.

Koalície SPOLU a PirSTAN podpísali v sobotu večer po voľbách memorandum o vôli vytvoriť novú väčšinovú vládu, ktorá by mala mať podporu 108 poslancov v snemovni.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?