Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
VIDEO: Netradičný pohľad z bratislavskej bytovky. Po chodníku sa prechádzalo stádo diviakov
Viac v článku
23. 09. 2021 06:00 | KYJEV/jh

Deti ostali doma samy. Dievča (10) a chlapca (7) našli zadusených v starej truhlici

Deti sa pravdepodobne hrali, schovali sa, no nevedeli ju už otvoriť.

Deti za na Ukrajine zadusili v truhle
Deti za na Ukrajine zadusili v truhle Foto: Profimedia

Pri tragickom nešťastí na Ukrajine zomreli dve malé deti. Zadusili sa v starej truhlici z 18. storočia, keď ich rodičia nechali doma samých, píše agentúra Profimedia.

Tragédia postihla rodinu z ukrajinskej dedinky Mykilske, ktorá leží pri povodí rieky Dneper. Súrodenci Anna (10) a Mikhail (7) zostali doma bez dozoru, keď sa ich rodičia vybrali na zber zemiakov do dediny vzdialenej 18 km. Pravdepodobne sa spolu hrali a schovali sa do starodávnej truhlice z 18. storočia. Tá sa dedila v rodine z generácie na generáciu. Veko sa, bohužiaľ, zaseklo a deti sa vnútri zadusili.

Prípadom sa zaoberá aj polícia. Vyšetrovatelia zatiaľ nevylúčili ani ďalšiu možnosť, že ich do truhly niekto zatvoril.

Deti za na Ukrajine zadusili v truhle
Deti za na Ukrajine zadusili v truhle Foto: Profimedia
 

Rodičia Svetlana (35) a Stanislav (41) uviedli, že s deťmi naposledy hovorili okolo 10.00 doobeda, no o hodinu neskôr sa im už nevedeli dovolať. Domov prišli až podvečer a deti nevedeli nájsť.

„Vzal som bicykel a išiel ich hľadať. Svetlana prešla peši zase všetky neďaleké ulice. Nikde po nich nebola ani stopy," uviedol otec detí. Na pomoc prišla aj polícia. Deti našli až policajné psy.

Súrodencov pochovali deň po tragédii. V ten deň zatvorili v dedine školu, ktorú navštevovali. „Deti milovali svojich rodičov a tí milovali ich," prezradila učiteľka, ktorá obe deti dobre poznala.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?