Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Hosťom relácie Na telo plus bude v utorok Boris Kollár
Viac v článku
06. 09. 2021 11:30 | SYDNEY/TASR

VIDEO: Našli chlapca (3), ktorý prežil tri dni sám v buši. Polícia zverejnila zábery z vrtuľníka

Rodina, polícia, aj dobrovoľníci hovoria o malom zázraku.

Chlapca našli ako pije vodu z potoka
Chlapca našli ako pije vodu z potoka Foto: TASR/AP

Trojročného chlapca našli v pondelok živého tri dni po tom, čo sa stratil z rodinnej vidieckej nehnuteľnosti vo východoaustrálskom štáte Nový Južný Wales. Informovala o tom polícia, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Chlapca spozorovali z vrtuľníka v pondelok okolo 11.30 h, takmer 72 hodín po tom, čo ho naposledy videli v rodinnom vidieckom dome v obci Putty približne 110 kilometrov severozápadne od Sydney.

 

Už je s rodinou a prehliadli ho lekári zo záchrannej služby Nového Južného Walesu, dodala polícia. Zverejnila aj video zachytávajúce chvíľu, keď chlapca spozorovali z vrtuľníka, ako pije vodu z potoka.

Zmiznutie dieťaťa si vyžiadalo veľkú záchrannú operáciu, do ktorej sa zapojili okrem iných príslušníci na ľahkých terénnych motocykloch, jazdecká polícia, policajti s cvičenými psami, policajní potápači a policajná letecká jednotka, ako aj stovky dobrovoľných záchranárov.

Miestne médiá napísali, že chlapec, ktorý je autista a nerozpráva, prežil sám tri noci v buši v teplotách, ktoré prudko klesli iba na tri stupne Celzia.

„Má nejaké vyrážky z plienky, je pohryzený mravcami a poudieraný po pádoch, ale žije," povedal jeho otec pre miestne médiá.

Chlapec prežil sám v austrálskej buši
Chlapec prežil sám v austrálskej buši Foto: Profimedia
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?