Sobota 29.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
13. 07. 2021 09:30 | KELOWNA/TASR

Pád žeriavu v Kanade si vyžiadal obete. Kamera zachytila robotníka, ako lezie do bezpečia

Pri páde žeriavu sa poškodili aj priľahlé budovy.

Pád žeriavu v Kanade
Pád žeriavu v Kanade Foto: Profimedia

Viacero obetí na životoch si vyžiadalo zrútenie sa žeriavu pripevneného k výškovej budove vo výstavbe, ku ktorému došlo v pondelok v kanadskom meste Kelowna v provincii Britská Kolumbia. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na policajné zdroje.

V čase incidentu sa v blízkosti žeriavu nachádzalo niekoľko pracovníkov. Polícia bezprostredne neposkytla bližšie detaily o obetiach s tým, že „nie všetky osoby sú náležite identifikované". Jeden človek je nezvestný.

Pri páde žeriavu sa poškodili aj priľahlé budovy, pričom postihnutá oblasť zostáva nestabilná a nebezpečná a úrady ju evakuovali. Stavební inžinieri vyhodnocujú, ako danú lokalitu opäť zabezpečiť.

Na videu si pozrite, ako jeden robotník lezie do bezpečia


K nešťastiu došlo počas rozoberania žeriavu ukotveného k 25-poschodovej obytnej budove v centre mesta, dopĺňa denník The New York Times. V čase incidentu pracovalo na mieste približne 100 ľudí. Pád spôsobil i výpadok elektrického prúdu v niekoľkých budovách v centre mesta.

Kelowna je obľúbenou turistickou destináciou v údolí Okanagan. Mesto má zhruba 140 000 obyvateľov. Kelowna je treťou najväčšou metropolitnou oblasťou v provincii Britská Kolumbia - po Vancouveri a Victorii.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?