Sobota 29.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
02. 07. 2021 11:10 | PRAHA/jh

Tragédia na školskom výlete v Česku: Dievča sa topilo v zatopenom lome, zomrelo v nemocnici

Prípadom sa už zaoberá polícia.

V lome Transgranit v Žulovej sa topilo dievča
V lome Transgranit v Žulovej sa topilo dievča Foto: wikipedia.cz

Obrovská tragédia na školskom výlete v českom okrese Jeseník v Olomouckom kraji. V zatopenom kameňolome sa topila žiačka piatej triedy, ktorá neskôr zomrela v nemocnici. Čo presne sa stalo, vyšetruje polícia, informuje portál tn.cz.

Žiačka navštevovala Základnú školu Vápennú v okrese Jeseník. Nešťastie sa stalo v pondelok 28. júna počas školského výletu.

Počet utopených detí a dospelých je každý rok vysoký. Naučte sa prvú pomoc pri topení

V lome Transgranit v Žulovej sa začalo topiť dievča. Napriek jej záchrane a rýchlemu zásahu zdravotníkov, ktorí ju vrtuľníkom transportovali do nemocnice, zomrela v stredu 30. júna. Škola vyjadrila rodine hlbokú sústrasť.

„Prípad vyšetrujeme pre podozrenie zo spáchania prečinu ublíženia na zdraví z nedbalosti. Viac informácií s ohľadom na vek dieťaťa nebudeme poskytovať," uviedla hovorkyňa olomouckej polície Jiřina Vybíhalová.

„Základná škola spolu s vedením obce sa rozhodla pred budovou školy zriadiť pietne miesto, kam je možné prísť v nasledujúcich dňoch a spomenúť si na našu spolužiačku a kamarátku, rozlúčiť sa a uctiť si ju, priniesť kvetiny alebo sviečku," informovala škola na sociálnej sieti.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?