Sobota 29.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
02. 06. 2021 13:05 | PRAHA/jh

VIDEO: Zlodejka okradla starčeka (93) na eskalátore v Prahe. Vážne sa zranil a nik mu nepomohol

Polícia po incidente pátra po ľuďoch, ktorí dôchodcovi neposkytli prvú pomoc.

Zranenému dôchodcovi na eskalátore v Prahe nikto nepomohol
Zranenému dôchodcovi na eskalátore v Prahe nikto nepomohol Foto: Polícia ČR

Mladá zlodejka bez hanby okradla 93-ročného dôchodcu v pražskom metre na idúcom eskalátore. Starček ju chcel chytiť, otočil sa na schodok a spadol. Vážne sa pri tom zranil. Okolo bezvládneho tela muža ľudia iba prechádzali. Tí, ktorí si ho všimli, otočili hlavu a išli ďalej. Video z incidentu, ktorý sa stal minulý týždeň, zverejnila česká polícia, píšu novinky.cz.

Dôchodcu okradla 29-ročná žena. Najskôr ho chvíľu sledovala, potom mu vytrhla tašku na idúcom eskalátore. Zlodejku polícia dolapila. Teraz pátrajú aj po ľuďoch, ktorí starčekovi neposkytli prvú pomoc, čo sa považuje za trestný čin. Zo záberov priemyselnej kamery sú známe ich tváre.

 

„Muž sa bránil, a keď sa otočil, stratil rovnováhu a spadol. Zranil sa a stratil vedomie. Senior si spôsobil pádom stredne ťažké zranenia - otras mozgu a niekoľko zlomenín," informovala hovorkyňa polície Violeta Siřišťová.

Podľa polície prešlo okolo zraneného seniora päť ľudí, ktorí sa pri ňom ani nepristavili. Záchranku napokon zavolal pracovník metra.

Mladú zlodejku polícia obvinila z viacerých trestných činov vrátane falšovania a pozmeňovania platobných prostriedkov a krádeže. Hrozí je až dvojročné väzenie.

Zranenému dôchodcovi na eskalátore v Prahe nikto nepomohol
Zranenému dôchodcovi na eskalátore v Prahe nikto nepomohol Foto: Polícia ČR
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?