Utorok 18.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Novinky v pandemických opatreniach platných od stredy: Týkajú sa očkovaných aj neočkovaných
Viac v článku
19. 03. 2021 15:40 | MOSKVA/TASR

Výbuch bytu v Moskve: Zomreli traja ľudia vrátane dieťaťa, zranili sa ďalší susedia

Obyvateľov bytového domu evakuovali a vo všetkých 36 bytoch odpojili plyn.

Výbuch bytu v Moskve
Výbuch bytu v Moskve Foto: TASR/AP

Životy troch ľudí a zranenia štyroch ďalších osôb si v piatok ráno vyžiadal výbuch v bytovom dome v moskovskej mestskej časti Chimki. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie.

K výbuchu došlo v jednom z bytov v deväťpodlažnom bytovom dome. Explózia a tlaková vlna zničili strop medzi poschodiami, vybili okná a poškodili balkóny vedľajších bytov. Agentúra TASS uviedla, že príčinou výbuchu mohol byť únik plynu.

Podľa úradov o život prišli dvaja dospelí a jedno dieťa. Štyri osoby vrátane desaťročného dieťaťa previezli so zraneniami do nemocnice.

 

Obyvateľov bytového domu evakuovali a vo všetkých 36 bytoch odpojili plyn, uviedla agentúra Interfax. Moskovská radnica medzičasom informovala, že v piatok večer sa do svojich bytov budú môcť vrátiť obyvatelia troch z celkovo štyroch vchodov. Vicepremiér administratívy Moskovskej oblasti Jevgenij Chromušin oznámil, že dovtedy sa obnovia dodávky tepla, vody i elektriny.

Obyvatelia najviac zasiahnutého vchodu si budú môcť v sprievode záchranárov ísť do svojich bytov zobrať najnutnejšie veci.

Výbuch bytu v Moskve
Výbuch bytu v Moskve Foto: TASR/AP
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?