Sobota 29.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
11. 12. 2020 16:08 | MOSKVA/jh

Dievčatko (†3) zamrzlo, keď námesačné odišlo zo svojej izby. Na chodbe domu bolo -15 stupňov

V nekúrenej časti dreveného domu teplota v noci klesla poriadne nízko.

Dievčatko v noci zamrzlo na chodbe domu
Dievčatko v noci zamrzlo na chodbe domu Foto: 7info.ru

Teploty v niektorých častiach Ruska v noci klesajú až pod -20 stupňov Celzia. V meste Satka, ktoré leží na západnom svahu južného pohoria Ural v regióne Čeljabinsk, tak v noci zamrzlo iba 3-ročné dievčatko.

Ako uviedol portál mirror.co.uk, malá Angelina bola v noci námesačná, vytratila sa z izby a už sa viac do nej nevrátila. Ráno ju našla matka podchladenú na chodbe dreveného domu, kde sa nekúrilo. Teplota tam klesla na -15 stupňov.

Heartbreaking.

Uverejnil používateľ Daily Mirror Piatok 11. decembra 2020

Matka Svetlana Kuleshova (23) uviedla, že v noci nič nepočula. Až ráno, keď išla dieťa skontrolovať, zistila, že nie je vo svojej posteli. Iba deň pred tragédiou rodina oslavovala prvé narodeniny mladšej sestričky.

Dievčatko našli ležať na podlahe chladnej chodby. Rodičia polícii uviedli, že Angelina zvykla byť námesačná a v noci ju museli niekedy ukladať späť do postele. Nikdy im ale nenapadlo, že by zašla až tak ďaleko. „S najväčšou pravdepodobnosťou sa nevedela v tme vrátiť späť, nedočiahla na svetlo ani kľučku," uviedla užialená matka.

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia z nedbanlivosti. V prípade dokázanie viny hrozí rodičom väzenie až na dva roky. Mladšie dieťa je momentálne v starostlivosti úradov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?