Utorok 25.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Exfunkcionár NAKA Kučerka za úplatky, ku ktorým sa priznal, odmietol dohodu o vine a treste
Viac v článku
09. 12. 2020 06:00 | PARÍŽ/TASR

Vo francúzskych Alpách sa zrútil vrtuľník so záchranármi, zahynulo päť ľudí

Jedna ďalšia osoba je v dôsledku nehody v kritickom stave.

Vrtuľník - ilustračné foto.
Vrtuľník - ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Päť ľudí prišlo o život po páde vrtuľníka, ktorý sa v utorok večer zrútil v departmente Savojsko vo francúzskych Alpách. Jedna ďalšia osoba je v dôsledku nehody v kritickom stave. Oznámil to francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Macron na Twitteri uviedol, že pri nehode zahynuli traja členovia súkromnej spoločnosti SAF, ktorá sa špecializuje na záchranné akcie a evakuáciu z lyžiarskych oblastí. Zahynuli aj dvaja ľudia z alpského tímu záchranárov, ktorí im pri akcii pomáhali. Šiesta osoba, ktorá podľa Macronových slov "bojuje o život", je pravdepodobne taktiež zamestnancom SAF.

K nehode podľa vyhlásenia miestnej prefektúry došlo v utorok večer pri obci Bonvillard. Pilot vyslal núdzové volanie o 19.10 h SEČ. Prefektúra podľa agentúry DPA informovala, že záchranárom sa podarilo nadviazať krátko po 20.00 h kontakt z jednou osobou v havarovanom vrtuľníku.

"Nemali rovnakú uniformu, zdieľali však rovnaké poslanie: zachraňovať životy... Ich smrť ponecháva v zármutku celý národ," napísal po nehode na Twitter francúzsky premiér Jean Castex.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?