Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Česko daruje Ukrajine delostrelecké granáty, rozhodla vláda
Viac v článku
01. 12. 2020 10:28 | LONDÝN/jh

Žena predstierala rakovinu, aby sa jej priatelia vyzbierali na svadbu snov

Teraz čelí vážnym obvineniam pre podvod.

Toni Standen s manželom
Toni Standen s manželom Foto: Profimedia

Dokonalý podvod, ktorému naleteli aj tí najbližší. Peniaze síce mladá Britka dostala, ale stratila všetkých priateľov a, navyše, čelí vážnym obvineniam z podvodu. Za to, že predstierala rakovinu a vyzbierala tisícky libier, jej hrozí väzenie, uviedol mirror.co.uk.

Toni Standenová (29) snívala o svadbe snov, na ktorú však nemala peniaze. Rozhodla sa preto pre obrovské klamstvo. Vymyslela si, že má rakovinu v pokročilom štádiu. Aby bola presvedčivá, vyholila si hlavu, poskytla niekoľko rozhovorov do médií o tejto vážnej chorobe a predstierala, že sa cíti veľmi zle.

Priatelia jej zriadili na stránke GoFundMe charitatívny účet, kde jej sami poslali stovky libier. Týmto spôsobom „zarobila" až 8 500 libier, čo je v prepočte takmer 9 500 eur. Ľudí nalákala na smutný príbeh o tom, že chce, aby ju jej otec tiež zomierajúci na rakovinu ešte stihol odviesť k oltáru.

EXCLUSIVE: The lowest of the low - she shaved her head and gave interviews to keep the elaborate lie going.

Uverejnil používateľ Daily Mirror Nedeľa 29. novembra 2020

Svadba sa konala vo veľkom štýle, ale Tonin otec to nakoniec nestihol. Pred smrťou nahral pre dcéru dojímavé video, ktoré na svadbe každého rozplakalo. O to trpkejšie bolo tajomstvo, ktoré Britka ukrývala aj pred vlastnou rodinou.

Toni s manželom Jamesom (52) si za vyzbierané peniaze zaplatili aj drahú svadobnú cestu. Hneď po svadbe odleteli do Turecka.

Keď sa podvod odhalil, všetci boli zdesení. Jedna jej kamarátka jej darovala 525 libier. „Mohla by vyhrať Oscara, hrala to dokonale. Všetkých nás dostala. Povedala mi, že umiera a ja som na to hneď skočila," uviedla Cheryl Astonová (33).

Toni Standanová minulý týždeň na súde priznala vinu. Ľudí ťahala za nos od februára 2019 do apríla 2020. Ešte pred tým stihla na jar precestovať časť Európy. S manželom navštívili Nemecko, Česko, Rakúsko, Maďarsko aj Taliansko.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?