Sobota 29.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
10. 09. 2020 06:09 | BERLÍN/TASR

Slováci havarovali na nemeckej diaľnici, prevážali levíča a údajne aj tukana

Vodič dodávky a jeho dvaja spolujazdci utrpeli pri nehode zranenia a previezli ich do nemocnice.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR

V prívese dodávky Slovákov, ktorí havarovali na diaľnici na západe Nemecka, objavili sedemtýždňové mláďa leva bieleho. O kurióznom náleze informovala v stredu nemecká agentúra DPA a jej správu prebrala aj americká agentúra AP.

K zrážke dodávky s dvoma vozidlami došlo v utorok na diaľnici A5 neďaleko Heidelbergu. Vodič dodávky a jeho dvaja spolujazdci, všetko Slováci, utrpeli pri nehode zranenia a previezli ich do nemocnice. Levíča našli v drevenej klietke. Po nehode, z ktorej vyviazlo bez zranení, ho previezli do zoo v meste Landau in der Pfalz.

"Cez noc vypilo mlieko a zjedlo trochu mletého mäsa," povedal v stredu agentúre DPA Dominik Bischoff zo ZOO Reptilium, ktorej zamestnanci mladú levicu nazvali Lea. Polícia medzičasom informovala, že v havarovanej dodávke našla dokumenty naznačujúce, že levíča prepravovali zo Slovenska do Barcelony. Či išlo o legálny prevoz nateraz nie je známe. Svedkovia polícii povedali, že v prívese bol okrem levice aj vták pripomínajúci tukana, po nehode však uletel.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?