Utorok 18.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Novinky v pandemických opatreniach platných od stredy: Týkajú sa očkovaných aj neočkovaných
Viac v článku
18. 08. 2020 11:20 | BOHUMÍN/jh

Jakub (20) prehovoril, ako prežil hrozný požiar v Bohumíne. Prišiel však o tehotnú priateľku (†17)

Nikola G. bola v ôsmom mesiaci tehotenstva a tešila sa na dcérku.

Jakub prežil požiar v Bohumíne
Jakub prežil požiar v Bohumíne Foto: Reprofoto ČT1

Zo slov mladého Jakuba (20), ktorý prežil ohnivé peklo v bohumínskom byte, mrazí. Je jeden z 15 ľudí, ktorí sa nachádzali na rodinnej oslave, kde prišiel Zdeněk K. (54) a byt podpálil pomocou benzínu. Požiar neprežilo 11 ľudí, piati z toho vyskočili zo zúfalstva z okna, píše portál blesk.cz.

Viac o mužovi, ktorý zabil svojho vlastného syna a vnuka si prečítajte v článku: Podpálil byt, kde bolo na oslave 15 ľudí. Z okna vyskočila tehotná tínedžerka, zomreli aj tri deti.

Jakub si zachránil život riskantným skokom na vedľajší balkón. Svojej priateľke v ôsmom mesiaci tehotenstva ale pomôcť nedokázal. Oheň ju zahnal k zúfalému činu a vyskočila z okna na 11. poschodí.

Okamihy hrôzy popísal mladý muž pre televíziu ČT1. „Stál som pred vstupnými dverami a boli to mikrosekundy, čo začal tiecť benzín a všetko začalo horieť."

V tom čase bol najbližšie zo všetkých ľudí v byte k balkónu, čo mu zachránilo život. „Na tej rímse sa mi šmykla noha. Všetko to veľmi pálilo. Neviem, ako som to dokázal."

So slzami v očiach dodal: „Bolo tam 15 ľudí. S mojou ešte nenarodenou dcérkou 16..."

Pri požiari v Bohumíne zahynulo 11 ľudí
Pri požiari v Bohumíne zahynulo 11 ľudí Foto: Profimedia.sk
 

Požiar prešila aj Žaneta, je v umelom spánku

Cez balkón sa k susedom dostala aj Žaneta V., ktorá je matkou zosnulej Nikoly. V čase požiaru bola v kúpeľni. Previezli ju na jednotku intenzívnej starostlivosti v Ostrave a je stále vo vážnom stave. Je napojená na pľúcnej ventilácii a v umelom spánku. Lekári nevedia predpovedať, či a za ako dlho sa z toho dostane.

Ak ju prebudia z umelého spánku, čaká ju zdrvujúca správa. V požiari zahynuli jej dve dcéry (Nikola a Lenka), Lenkin priateľ, vnuk Dominik a ešte nenarodená vnučka.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?