Sobota 29.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
15. 05. 2020 14:00 | VEĽKÁ BRITÁNIA/vd

Iba štvorročné dievčatko zachránilo život svojej mame

„Mamička nemôže dýchať," zneli jej slová adresované operátorovi záchranky.

Katie Humphries.
Katie Humphries. Foto: DailyMirror/KathieHumphries

Katie Humphries (32r) je astmatička. Jedného dňa, keď sa vo svojom dome v Southamptone v Hampshire hrala s dcérou Faye (4r), dostala silný astmatický záchvat.

„Pocítila som bolesť na hrudi a povedala som dcére, že si musím na chvíli sadnúť," opisuje situáciu Katie. Skutočný problém však nastal po chvíli, keď si uvedomila, že jej inhalátor nezabral a nedokázala sa normálne nadýchnuť. V tej chvíli sa k dýchacím problémom pridalo aj znecitlivenie rúk a nôh.

Iba štvorročná Faye si uvedomila, že jej mamina potrebuje pomôcťa zavolal na číslo záchrannej služby 999. „Mamička nemôže dýchať," zneli prvé slová dievčaka do telefónu. Nasledovali otázky operátora, na ktoré Faye nevedela odpovedať. Záchranárka sa napokon opýtal ako sa Faye-ina mama volá. „Mama Humphries," odpovedala.

Faye Humphries.
Faye Humphries. Foto: DailyMirror/KathieHumphries
 

Dievčatko bolo na svoj vek vraj veľmi pokojné. Dôkladne počúvalo hlas v telefóne a opakovalo, čo jej vraveli. „Neboj sa maminy, pomoc je na ceste," upokojovala ju.

Po príchode záchranárov Katie absolvovala druhý záchvat, dostala adrenalánovú injekciu a previezli ju do nemocnice.

„Nebyť mojej dcéry, pravdepodobne by som už nežila. Bol to najhorší astmatický záchvat v mojom živote. Nemohla som dýchať ani sa hýbať," povedala hrdá Katie.

„Po mojom príchode z nemocnice sa ma Faye opýtala či má problém. Vždy som ju učila aby sa s 999 nehrala, tak som jej vysvetlila, že v prípade núdze to má dovolené," dodala hrdá mama pre denník Mirror.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?