Sobota 29.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
11. 03. 2019 15:35 | MOSKVA/jh

Matka opustila päťročné dievčatko. Našli ho v katastrofálnych podmienkach v byte so švábmi

Zanedbané dievčatko žilo samé medzi odpadkami a výkalmi.

Zanedbané dievčatko našli v hrozných podmienkach v Moskve
Zanedbané dievčatko našli v hrozných podmienkach v Moskve Foto: Profimedia

Ruská polícia zachránila z bytu plného odpadkov a švábov iba 5-ročné dievčatko, ktoré vôbec nerozprávalo a nemalo ani základné sociálne návyky. Matka ho opustila a dieťa zostalo samé v katastrofálnych podmienkach a bez jedla niekoľko dní.

Dieťa malo do mäsa vrastený náhrdelník na krku a bolo oblečené iba od pol pása nahor. Špinavé, hladné, dehydrované a zanedbané ho odniesli sociálne pracovníčky. Matka dievčatka, Irina Garašenková (47) z Moskvy sa o ňu vôbec nestarala.

Zanedbané dievčatko našli v hrozných podmienkach v Moskve
Zanedbané dievčatko našli v hrozných podmienkach v Moskve Foto: Profimedia
 

Políciu zavolala susedu, ktorá z bytu počula zúfalý detský plač. Uviedla, že sa neustále sťažovali na hrozný zápach. Polícia po hroznom náleze zavolala aj dezinfekčnú službu.

Susedia údajne o dievčatku nevedeli. Mysleli si, že žije u starej matky, ako im to povedala Irina. Otec dieťaťa sa údajne nachádza na Ukrajine, kam ho deportovali.

Podľa všetkého bolo dievčatko celý život zavreté doma. Susedia ju vonku nikdy nevideli.


Ako uviedol Daily Mail, matka dievčatka sa do bytu vrátila krátko po tom, čo odišla polícia. Susedia ju zadržali a nedovolili jej odísť až do príchodu polície. Okrem iných obvinení je podozrivá z pokusu o vraždu.

Susedia uviedli, že Irinu videli vždy dobre oblečenú, tvrdila im, že pracuje a často upratovala spoločné priestory. O katastrofálnych podmienkach v byte s malým dieťaťom vôbec netušili.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?