Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Česko daruje Ukrajine delostrelecké granáty, rozhodla vláda
Viac v článku
18. 01. 2021 15:17 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Cibulková si od utorňajšieho rána odrába protekčnú vakcínu. Prečítajte si, čo bude robiť

Rezort zdravotníctva tak akceptoval jej verejný prísľub.

Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková. Foto: TASR

Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo miesto, kde bude bývalá tenistka Dominika Cibulková pomáhať zdravotníkom.

Rezort prijal jej pomoc, ktorú ponúkla po celospoločenskej kritike, pretože sa dala prednostne s manželom očkovať proti koronavírus. Pomáhať by mala ako dobrovoľníčka v utorok (19. 1.) v rámci testovania na mobilnom odberovom mieste v Národnom ústave detských chorôb.

Naša bývalá reprezentantka sa dala neoprávnene zaočkovať proti ochorenie COVID-19 s manželom Michalom Navarom 8. januára v Univerzitnej nemocnici Bratislava na Kramároch. Stalo sa tak po tom, ako ju do oficiálneho zoznamu samovoľne a neoprávnene doplnil jeden z pracovníkov vakcinačného centra. Pracovník, ktorý ich do zoznamu doplnil, už nepracuje vo vakcinačnom centre, ani sa nijakým spôsobom nepodieľa na vakcinácii.

Bezprostredne po medializovaní tejto informácie si vyslúžila vlnu kritiky. V ospravedlnení uviedla, že ak by tušila, že sa dopúšťa vážneho pochybenia a nevypĺňa len voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by možnosť zaočkovať sa nevyužila. Neskôr vyhlásila, že bude pomáhať pri testovaní na ochorenie COVID-19 v Bratislave.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí pár dní na to potvrdil, že manželia dostanú aj druhú dávku vakcíny, ktorou sa očkuje na Slovensku. Odôvodnil to tým, že ak by ju nedostali, bolo by to  vyhodenie tej prvej.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis

Už ste čítali?