Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Módny svet prišiel o velikána: Stál za šokujúcimi róbami Beyoncé či Kardashianky
Viac v článku
13. 10. 2021 11:45 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk - mb

Marián Hossa sa už čoskoro dočká uvedenia do Siene slávy NHL. Zahrá si aj v zápase legiend

Zápas legiend, v ktorom sa predstavia aj bratia Hossovci sa uskutoční 14. novembra.

Marián Hossa počas zápasu zámorskej hokejovej NHL.
Marián Hossa počas zápasu zámorskej hokejovej NHL. Foto: File TASR/AP - Joel Auerbach

Aj keď v súčasnosti má slovenský hokej v NHL len malé zastúpenie, v minulosti tomu bolo úplne inak. Jedným z najkomplexnejších hráčov celej NHL bol slovenský útočník Marián Hossa, ktorý si svojimi výkonmi získal uznanie celého hokejového a športového sveta.

V zámorí Hossu považujú za obrovskú legendu, čoho dôkazom je jeho vymenovanie do Hokejovej siene slávy NHL. O jeho zaradení do tejto exkluzívnej spoločnosti sa rozhodlo už skôr, avšak samotná slávnosť sa nemohla uskutočniť kvôli epidemiologickej situácii v Kanade. Hossa sa tak vymenovania dočká až tento rok v novembri. Stane sa len tretím Slovákom, ktorý sa dostal do spoločnosti najväčších hokejových legiend. Pred ním to zo slovenských hokejistov dokázali len Stan Mikita a Peter Šťastný.

V rámci víkendu, kedy Hokejová sieň slávy v Toronte slávnostne príjme nových členov, sa uskutoční aj tradičný zápas legiend, ktorého sa zúčastní aj Marián Hossa. Spoločnosť mu pritom bude robiť aj mladší brat Marcel, ktorý si v NHL zahral v dresoch Montrealu Canadiens, New Yorku Rangers a Arizony (Phoenixu) Coyotes.

Zápas legiend, v ktorom sa predstavia aj bratia Hossovci sa uskutoční 14. novembra. Postavia sa v ňom proti sebe tímy svetových legiend NHL a kanadských legiend. Tím, ktorého súčasťou budú aj bratia Hossovci, povedie v pozícii kapitána Mike Modano. Tejto trojici budú v tíme robiť spoločnosť legendy ako AL Iafrate, Darius Kasparaitis, Tomáš Kaberle, Nikolaj Antropov, John LeClair, Sergej Samsonov či Brian Rolston.

Kapitánom kanadských legiend bude Scott Niedermayer a jeho spoluhráčmi budú napríklad Dion Phaneuf, Robyn Regehr, Eric Lindros, Martin St. Louis, Simon Gagne či Shane Doan.

V bránkach tímov sa predstavia kanadské resp. americké brankárky. V bránke svetových legiend bude Molly Schausová a kanadskú brankársku dvojicu vytvoria Kim St-Pierreová a Erica Howeová.

Marián Hossa získal v drese Chicaga tri Stanleyho poháre a v NHL odohral 1309 zápasov, v ktorých strelil 525 gólov a nazbieral 1134 bodov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?