Sobota 27.11. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Pred 100 rokmi sa narodil Alexander Dubček. Stal sa symbolom odvahy, ľudskosti a nádeje
Viac v článku
24. 09. 2021 17:00 | PREŠOV/TV Markíza

Na zimný štadión v Prešove sa vrátili diváci, rekonštrukcia však stále nie je hotová

Na jeho dovybavenie mesto potrebuje ešte 2,5 milióna eur, peniaze bude pýtať od štátu.

Zrekonštruovaný prešovský zimný štadión.
Zrekonštruovaný prešovský zimný štadión. Foto: TASR

Po vyše troch rokoch sa do prešovského zimného štadióna vrátili diváci. Sedačky v hľadisku stihli osadiť ešte pred začiatkom extraligy. Rekonštrukcia štadióna však stále nie je úplná.

Vyše 3 500 sedadiel stihli osadiť a hľadisko skolaudovať tesne pred prvým extraligovým zápasom medzi domácim tímom HC Grotto a HC ‘05 Banská Bystrica.

Štadión pre narušenú statiku zatvorili ešte v máji 2018, rekonštrukciu pôvodne plánovali na sedem mesiacov. Práce sa napokon poriadne predĺžili i predražili. Rozpočet sa prevýšil o päť miliónov eur. Problémom bola najmä zložitá strešná lanová konštrukcia.

Dokončený štadión v Prešove.
Dokončený štadión v Prešove. Foto: TASR
 

Rekonštrukcia však stále nie je ukončená. Na jeho dovybavenie by mesto potrebovalo ďalších 2,5 milióna eur a peniaze bude pýtať od štátu. Primátorka Andrea Turčanová povedala, že štadión treba zatepliť, urobiť vzduchotechniku a zavesiť kocku nad plochu.

Diváci si však aj bez toho môžu prísť vychutnať vrcholový hokej. Nový extraligový klub sa do Prešova presťahoval z Detvy. Hľadisko museli pre pandemické obmedzenia rozdeliť na sektor v režime OTP a sektor zaočkovaných. To znamená, že na hokej sa bude môcť prísť pozrieť maximálne 2 000 ľudí.

Reportáž pripravil Martin Jedinák.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?