Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Módny svet prišiel o velikána: Stál za šokujúcimi róbami Beyoncé či Kardashianky
Viac v článku
20. 09. 2021 12:45 | BRATISLAVA/TASR

Druhá najvyšia hokejová súťaž sa začne v stredu. Generálnym partnerom sa stala spoločnosť Tipos

Tipos bude tak generálnym partnerom dvoch najvyšších hokejových súťaží.

Tréner SR18 Ivan Feneš počas tlačovej konferecie Slovenského zväzu ľadového hokeja.
Tréner SR18 Ivan Feneš počas tlačovej konferecie Slovenského zväzu ľadového hokeja. Foto: TASR - Martin Baumann

Už v stredu 22. septembra odštartuje šiestimi zápasmi nový ročník druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže, ktorá ponesie v sezóne 2021/2022 názov TIPOS Slovenská hokejová liga (SHL). Zoznam jej účastníkov sa rozšíril na dvanásť, súčasťou bude opäť aj reprezentačný výber SR do 18 rokov.

Projekt centralizovanej prípravy slovenskej reprezentácie do 18 rokov je tradičnou, hoci nesúťažnou súčasťou SHL. „Osemnástka" ešte pred oficiálnym začiatkom sezóny odohrala dva vložené zápasy (s Humenným 1:5 a Trnavou 3:10). „Hlavným cieľom reprezentácie do 18 rokov zostávajú domáce majstrovstvá sveta. Ďalším dôležitým cieľom je projekt centralizovanej prípravy SR 18 zameraný na rozvoj mladých talentovaných hráčov. Kľúčom je skĺbenie vzdelania a športu," uviedol na pondelkovej tlačovej konferencii tréner SR 18 Ivan Feneš.

Druhá najvyššia súťaž bude pozostávať v základnej časti zo 46 kôl, v ktorej sa tímy stretnú medzi sebou dvakrát doma a dvakrát vonku, plus ďalšie dve stretnutia (raz doma a raz vonku) odohrajú so SR 18.

Pokiaľ pandemická situácia nenaruší jej priebeh, základná časť sa skončí 18. februára. „Pevne verím, že všetko pôjde podľa plánu. Čo sa týka postupu do extraligy a SHL, VV SZĽH nedávno rozhodol, že sa bude rozhodovať v baráži. Teda víťaz SHL sa stretne s 12. tímom extraligy na štyri víťazné zápasy, podobne sa bude hrať baráž aj medzi víťazom II. ligy a 12. tímom SHL," povedal člen Ligovej rady SHL Rastislav Konečný.

Ako ďalej informoval, pristúpilo sa k zníženiu počtu zahraničných hráčov z piatich na štyroch. Druhý rok za sebou môžu nastupovať v SHL iba slovenskí brankári: „V pondelok sa bude ešte hlasovať o tom, ako to bude s počtom legionárov v baráži a ďalších detailoch. Myslím si, že treba pristúpiť k tomu tak, aby zástupca SHL bol v miernej výhode oproti zástupcovi extraligy."

Partneri sa dohodli so SZĽH na dlhoročnej spolupráci. „Dohodli sme sa na obdobie piatich rokov. Zmluva je na tri roky, plus zahrňuje aj jednostrannú opcia na ďalšie dva," informoval Marek Kaňka, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti TIPOS.

„Cítime našu spoločenskú zodpovednosť a preto sa snažíme podporovať šport. V roku 2020 sme sa stali generálnym partnerom najvyššej hokejovej súťaže - TIPOS extraligy, teraz, o rok neskôr, sa stávame generálnym partnerom druhej najvyššej súťaže. Pôsobí v nej veľa mladých hráčov, ktorí sa často vďaka svojím výkonom prebojujú do najvyššej ligy. Našou snahou je podporovať aj mladé úspešné talenty a podpora SHL nám na to poskytuje ideálny priestor."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej

Už ste čítali?