Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Česko daruje Ukrajine delostrelecké granáty, rozhodla vláda
Viac v článku
17. 01. 2017 20:56 | RÍM/TASR

Taliani uviedli Maradonu do Siene slávy

Dres Neapola obliekal v rokoch 1984 - 1991 a pomohol tímu k dvom titulom, zisku Talianskeho pohára a víťazstvu v bývalom Pohári UEFA.

Noví členovia Siene slávy talianskeho futbalu zľava Giuseppe Bergomi, Diego Maradona, Paolo Rossi, Paulo Roberto Falcao a Claudi
Noví členovia Siene slávy talianskeho futbalu zľava Giuseppe Bergomi, Diego Maradona, Paolo Rossi, Paulo Roberto Falcao a Claudi Foto: TASR/AP

Legendárneho argentínskeho futbalistu Diega Maradonu uviedli na slávnosti vo Florencii do Siene slávy Talianskej futbalovej federácie (FIGC).

"Cítim sa tu ako doma," povedal bývalý hráč Neapola. Ocenenia od FIGC sa dočkali aj ďalší futbaloví velikáni Giuseppe Bergomi, Paulo Roberto Falcao, Paolo Rossi a Cesare Maldini.

Maradona prišiel do Talianska minulý týždeň a v pondelok bol v neapolskom divadle San Carlo. Hlavným bodom programu bolo predstavenie s názvom "Tre volte dieci" (Trikrát desať - pozn.), ktoré zmapovalo Maradonovu úchvatnú kariéru na Apeninskom polostrove i jeho ďalšie hráčske úspechy.

Päťdesiatšesťročný Maradona obliekal dres Neapola v rokoch 1984 - 1991 a pomohol tímu k dvom titulom (1987 a 1990), k zisku Talianskeho pohára (1987) a víťazstvu v bývalom Pohári UEFA (1989).


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?