Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
27. 11. 2021 17:20 | TRENČÍN/TASR,tvnoviny.sk

Zápas ponúkol minimum šancí, hralos a prevažne medzi šestnástkami.

Na snímke hráči FC DAC 1904 Dunajská Streda sa tešia po prvom góle do siete Trenčína. Foto: TASR

Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v sobotňajšom zápase 16. kola Fortuna ligy na trávniku Trenčína 1:0. O jediný gól duelu sa postaral už v 3. min Andrija Balič.

AS Trenčín - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:1)

Gól: 3. Balič. Rozhodovali: Glova – Poláček, Košecký, ŽK: Letenay - Nicolaescu
Trenčín: Kukučka – Slávik, Stojsavljevič, Jovičič, Madu – Lavrinčík – Tučný (46. Azango), Hollý (77. Ibrahim), Zubairu (87. Kupusovič), Ghali (76. Gaži) – Letenay (59. Jendrišek)
DAC: Jedlička - Vera (52. Blackman), Kružliak, Muhamedbegovič, Davis - Ciganiks (70. Zubeiru), Dimun, Andzouana (79. Moumou), Balič, Veselovský (70. Fábry) - Hahn (79. Nicolaescu)

Prvý polčas

Trenčania sa nedokázali rehabilitovať za trojgólovú prehru na pôde Ružomberka a skomplikovali si situáciu v boji o prvú šestku. Rozhodujúci moment duelu prišiel už v 3. minúte, keď Andrija Balič zužitkoval Veselovského center do šestnástky.

Domáci sa pokúsili rýchlo odpovedať, no s Hollého hlavičkou si v 12. min brankár Jedlička poradil. Trenčania sa snažili hrať aktívne, no hráči zo Žitného ostrova kvalitne bránili a do prestávky už súperovi neumožnili pripraviť si dobrú šancu.

Druhý polčas

Po zmene strán mal najbližšie k vyrovnaniu opäť Hollý, no jeho strelu z diaľky v 69. min Jedlička pokryl. Hostia hrozili predovšetkým z protiútokov, najnebezpečnejší z nich v 78. min zle vyriešil Andzouana.

Záver si DAC postrážil a Trenčania si tak pripísali tretiu prehru z uplynulých štyroch duelov.