Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Česko daruje Ukrajine delostrelecké granáty, rozhodla vláda
Viac v článku
15. 01. 2021 10:58 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Cibulková a jej manžel dostanú aj druhú dávku vakcíny, potvrdil to minister

Ak by druhú dávku nedostali, bolo by to podľa Krajčího vyhodenie tej prvej.

Dominika Cibulková s manželom Michalom
Dominika Cibulková s manželom Michalom Foto: Instagram/domicibulkova

Dominika Cibulková dostane aj druhú dávku vakcíny. Potvrdil to minister zdravotníctva Marek Krajčí. Uznáva pritom, že na prvú dávku sa bývalá tenistka a jej manžel Michal Navara predbehli, informuje Dennikn. Ak by druhú dávku nedostali, bolo by to podľa Krajčího vyhodenie tej prvej.

Cibulková už niekoľko dní čelí kritike verejnosti, že vakcínu dostala neoprávnene a protekčne. Po tom, ako sa verejne ospravedlnila, prijala ponuku rezortu zdravotníctva a zapojí sa ako dobrovoľníčka do boja s novým koronavírusom. Ako potvrdil rezort zdravotníctva, pomáhať bude pri testovaní na COVID-19 priamo na jednom z odberných miest v Bratislave.

Bývalá tenistka prijatie výzvy oznámila v statuse na svojom facebookovom profile, v ktorom sa opätovne ospravedlnila za to, že ju spolu s manželom Michalom Navarom neoprávnene prednostne zaočkovali proti ochoreniu COVID-19.

„Je mi to ľúto vo vzťahu k všetkým ohrozeným skupinám a ďalším ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú. Dopustila som sa chyby, keď som si myslela, že len vypĺňame voľné miesta na nevyužité vakcíny. Došlo k situácii, ktorú už nevrátim, ale ako som sa vyjadrila hneď na začiatku, ponúkam svoju pomoc," napísala.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport

Už ste čítali?