Piatok 03.12. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Náhliaci sa kuchár otrávil jedlom cirkevný zbor. Jedna dôchodkyňa zomrela
Viac v článku
15. 09. 2021 19:35 | BRATISLAVA/TV Markíza

Prečo sa pápež na Slovensku zdržal tak dlho? Zahraničné médiá prišli s viacerými teóriami

Pápež do konca roka navštívi ešte Škótsko, Grécko, Maltu a Cyprus.

Pápež ukončil návštevu Slovenska.
Pápež ukončil návštevu Slovenska. Foto: TV Markíza

Pápežovu návštevu Slovenska si všimli všetky svetové médiá. Najviac ich zaujala jeho cesta na Luník IX. a tiež nezvyčajná dĺžka jeho pobytu.

Najpodrobnejšie pokrývali pápežovu návštevu spomedzi zahraničných médií logicky tie české. Portál idnes.cz píše, že účasť na omši v Šaštíne zaostala za očakávaniami. Všíma si aj pápežovu návštevu Luníka IX., ktorý autor článku nazval košickým getom, rovnako ako britský portál Daily mail. Ten o návšteve hlavy katolíckej cirkvi informoval veľmi podrobne.

Spravodajca českej televízie zas zdôraznil fakt, že Františka priamo na letiskovej ploche vítali viacerí predstavitelia štátu a rovnako ho aj vyprevádzali, čo nebýva zvykom.

Sedem hodín v Maďarsku, 70 na Slovensku. Viaceré médiá vrátane BBC či Balkan Insight sa zaoberali tým, prečo u nás pápež zotrval tak dlho, keď sa u našich južných susedov prakticky len zastavil.

Podľa BBC tým chcel vyslať signál, že nesúhlasí s politikou, akú presadzuje Viktor Orbán, hoci Vatikán to odmietol.

Španielsky denník El País zas zásluhy pripisuje prezidentke Zuzane Čaputovej, ktorú nazval svetlou výnimkou v regióne, kde víťazí populizmus.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?