Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Zdravé menu pre celú rodinu: Urobte si obľúbené poké, jarné rolky či hummus
Viac v článku
05. 06. 2021 07:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Zdravie intímnych partií ovplyvňuje tvar aj materiál nohavičiek. Poradíme vám, ako si vybrať

Ženy väčšinou uprednostňujú dizajn pred funkčnosťou.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/Yuriy Maksymiv

Spodná bielizeň je určená pre dva páry očí, váš a partnerov. Aj keď je väčšinou zahalená, čoraz častejšie ženy uprednostňujú jej dizajn pred funkčnosťou. Kvôli zdraviu vašich intímnych partií je pritom dôležité dbať viac na materiál a strih nohavičiek.

Materiál

„Niektoré ženy majú to šťastie, že môžu nosiť čokoľvek, iné takmer nič. Tie, ktoré majú citlivú pokožku, alebo sú náchylné na infekcie, si musia spodnú bielizeň dôkladne vyberať, aby sa vyhli nepríjemným problémom,“ tvrdí gynekologička Alyssa Dwecková.

Ako iste viete, pre baktérie a kvasinky je veľmi prospešné vlhké prostredie. Zvoliť by ste preto mali prevzdušné látky, teda hlavne tie z prírodných vlákien, ktoré môžu minimalizovať kontakt kože s určitými chemikáliami zapracovanými v látke.

Prečítajte si aj: Chcete si dať občas pauzu od mäsa a pomôcť aj planéte? Vyskúšajte flexitariánstvo

Aj keď to bude znieť ako rada od babičky, ale klasická bavlna je naozaj nadovšetko. Vyhnete sa zbytočnému svrbeniu, podráždeniu, zvýšenej citlivosti či infekcii. Ak nemôžete zohnať bavlnené nohavičky, zaobstarajte si aspoň nohavičky s bavlnenou podšívkou (vreckom), ktorá je umiestnená z vnútornej strany nohavičiek (klin). Práve klin sa vyrába a šije na nohavičky hlavne zo zdravotných dôvodov a aby zlepšil pohodlie žien. Zabudnúť by ste mali na syntetické neprevzdušné vlákna.

Tvar

Správny tvar nielenže zabezpečí ochranu vašim intímnym partiám, ale je hlavne pohodlný a nič nedráždi. Dôležité je, aby ste sa cítili pohodlne. Nohavičky vám nemajú byť tesné, rezať vás, škriabať a podobne.

Príliš tesná spodná bielizeň môže spôsobiť zarastanie chĺpkov, kožné problémy a výrastkom a podobn. Vyhnite sa aj malým rezným poraneniam, odrenej koži a podráždeniu. Neznamená to, že si nemôžete kúpiť napríklad tangá nohavičky z kvalitného materiálu, môžete, ale dbajte na dostatočnú veľkosť.

Voľnejšie sú v tomto prípade bezpečnejšou voľbou. Tesné udržujú vo vnútri nevhodné prostredie, vaše intímne partie nedýchajú a ešte sa aj ľahšie môžu preniesť baktérie z análneho otvoru do vagíny.

„Existuje štúdia z roku 2008, ktorá porovnáva tanga nohavičky s ostatnými tvarmi a ich vplyvom na prípadný vznik infekcie. Výsledky ukázali, že pokiaľ majú tanga bavlnenú podšívku, sú rovnako vhodné ako aj bežné tvary nohavičiek,“ dodáva gynekologička Sheila Loanzonová, píše portál novinky.cz.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/IMG Stock Studio
 

Intímne problémy

Pokiaľ nosíte bavlnenú spodnú bielizeň a aj tak máte problémy s podráždenou pokožkou, nebodaj infekciou, problém môže byť v starostlivosti. Nemusí vám sedieť prací prostriedok, aviváž alebo periete nohavičky na nedostatočnej teplote.

Nohavičky by ste mali prať s jemnými pracími prostriedkami, ktoré neobsahujú farbivá ani parfumy. Prať by ste ich mali na 60-tke a pozor si dávajte aj pri hygiene, utierajte sa v smere spredu dozadu. Vyhýbajte sa intímnym vlhčeným obrúskom a iným prostriedkom, ktoré môžu narušiť vaše pH. Dôležitá je aj frekvencia obmieňania nohavičiek, viac sa o nej dočítate tu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?