Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Módny svet prišiel o velikána: Stál za šokujúcimi róbami Beyoncé či Kardashianky
Viac v článku
01. 06. 2021 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Ste citlivá a chýba vám niečo u partnera? Pozor, možno ide o emočne nedostupného muža

Pozrite sa spolu s nami na signály, ktoré to odhalia.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/fizkes

Na začiatku vzťahu je vždy všetko ideálne. Váš vzťah je plný vzplanutí, dotykov, nehy, objatí, lásky a milovania. Ženy si svojho milého idealizujú a prípadné nedostatky pripisujú iba dočasnej chybe, ktorú časom prekonajú. Predsa len, každý introvert raz odhodí tu ochrannú bariéru a opätuje vám svoje city. Čo ak to tak nebude?

Ide o to, že on to tak nemyslí, nie ste mu ľahostajná a vlastne vás aj naozaj miluje. Ibaže nevie, ako vám to má dať najavo. Napriek tomu, že sa dožadujete dotykov, objatia, pohladenia a ste citlivá osoba, on túto potrebu nemá. Váš partner totiž môže byť emočne nedostupný. Pozrite sa spolu s nami a portálom novinky.cz na signály, ktoré to odhalia.

Jeho emócie

Ženy keď milujú, tak milujú. Nie sú pre ne žiadne hranice a ľahko to kedykoľvek povedia. Muži takí nie sú, oni o svojich emóciách hovoria málo. Hovoria však o svojom trápení.

Ak žijete s emočne nedostupným mužom, nezverí sa vám ani so svojimi obavami, úzkosťou a problémami. Práve to je pre vás signál, že nejde z jeho strany o ignoranciu a nezáujem, ale o povahovú črtu. V tomto prípade sa musíte obrniť trpezlivosťou a postupne sa snažiť prekonať jeho bariéry a snažiť sa, aby sa vám otvoril.

Prečítajte si aj: Pohár na dobrú náladu alebo je to už o inom? Prezradíme vám, ako zistíte, či už nepijete príliš

Vaše emócie

Nielenže o svojich pocitoch nehovorí vám, ale v podstate ho nezaujímajú ani tie vaše. Akonáhle mu budete hovoriť o svojom trápení a probléme, nedokáže byť empatický a precítiť túto situáciu s vami. Napriek tomu, že nejde o emočného človeka, cení sa aj snaha. Nemôže vás ignorovať a tváriť sa, akoby ste ho svojimi rečami obťažovali.

Detaily

Viete informácie z jeho minulosti a stretli ste sa už s jeho rodinu? Emočne nedostupný muž vám väčšinou zatají podrobnosti zo svojej minulosti a súkromia a nedozviete sa od neho detaily. Ide o jeho problém s intimitou, ktorá vedie k určitému strachu z odhalenia svojej minulosti.

Záväzok

Chodíte spolu len-tak na rande, občas u neho prespíte, ale žiadna vízia žiarivej budúcnosti? Áno, aj to je jeden z názorných signálov emočne nedostupného muža. Ak sa bráni záväzkov a predstavuje si váš vzťah ako jednu jazdu, nedefinuje ho, neviaže sa k vám a necháva mu voľný priebeh, choďte od neho ďalej.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?