Utorok 25.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Nové pravidlá už oddnes: Skrátená izolácia pre pozitívnych aj blízke kontakty
Viac v článku
15. 04. 2021 15:13 | SHEFFIELD/rd

Najšťastnejší okamih života už nestihla. Budúca nevesta (†21) podľahla chorobe v deň svojej svadby

Ochorenie jej pritom diagnostikovali až v októbri.

Chloe (vľavo).
Chloe (vľavo). Foto: gofundme.com

Svojho veľkého dňa sa napokon nedočkala. Chloe Askeyová z britského Sheffieldu totiž zomrela v deň svojej svadby. O smutnom prípade píše The Mirror.

Dvadsaťjedenročnej žene v októbri minulého roka diagnostikovali rakovinu. Žiaľ, v posledných dňoch sa jej stav prudko zhoršil.

Z tohto dôvodu sa 12. apríla plánovala zosobášiť s partnerom Hakeemom. Žiaľ, nestihli to. V pondelok (12.4.) prišla smutná správa - budúca nevesta svoj boj prehrala.

Zdrvujúcu informáciu priniesla matka budúceho ženícha Kerry Patelová. „Dva dni po svojich narodeninách začala s chemoterapiou, čo pre ňu bolo naozaj ťažké obdobie. Hakeem, jej spriaznená duša, však bol pri jej boku, aby jej pomohol,“ povedala Patelová.

Situáciu podľa nej skomplikovala aj pandémia koronavírusu. „Vzhľadom na opatrenia nemohla podstúpiť všetky chemoterapie. Pred šiestimi týždňami podstúpila operáciu, po ktorej sa jej stav zhoršil. V piatok (9.4.) nám bolo povedané, že si ju môžeme vziať domov, nakoľko to už zrejme nebude mať dlhý priebeh,“ hovorí.

Ani vo sne im však nenapadlo, že to budú len tri dni. „Jej telo už nemalo šancu bojovať,“ skonštatovala Patelová, ktorá sa mala stať svokrou nebohej ženy.

Chloe bola veľkou milovníčkou zvierat, aj preto pracovala v miestnom útulku. Jeho riaditeľka Helen Connellyová tiež len ťažko nachádza slová.

„Pre celý náš tím je to obrovská strata. Máme pocit, akoby sme stratili člena rodiny. Je to naozaj smutné,“ hovorí.

Ako na záver dodala, najviac ju na tom všetkom šokuje fakt, aký rýchly spád to malo. „V 21 rokoch prísť o život je proste zdrvujúce. Všetko ešte len mala pred sebou. Je neuveriteľné, ako sa to za šesť mesiacov takto vyvinulo. Hovorila som s ňou pár dní predtým, ako nás opustila. Povedala mi, že ju to veľmi mrzí, že jej život bol krátky a že odíde tak skoro,“ uzavrela.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?