Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
VIDEO: Netradičný pohľad z bratislavskej bytovky. Po chodníku sa prechádzalo stádo diviakov
Viac v článku
07. 03. 2021 07:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Ako často by ste mali mať sex? Frekvencia závisí od veku. Zistite, aká má byť tá vaša

S vekom pribúdajú povinnosti, vyťaženosť a zhoršuje sa aj fyzická stránka človeka.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ bezikus

Odkedy už sex nie je tabu, rieši sa z rôznych dôvodov. Stal sa predmetom otvorených debát medzi partnermi, ktorí otvorili svoje predstavy a túžby, taktiež ho riešia medzi sebou muži aj ženy. Tentokrát sa portál blesk.cz pozrel na to, ako často by mali mať ľudia sex v závislosti od ich veku. S vekom totiž pribúdajú povinnosti, vyťaženosť a zhoršuje sa aj fyzická stránka človeka. Čo myslíte, má to vplyv aj na frekvenciu?

Vekové rozmedzie od 18 do 29 rokov

Väčšina ľudí predpokladá, že v tomto veku sú mladí ako z odtrhnutej reťaze, plní hormónov. V mnohých prípadoch je to tak a ich sexuálna aktivita je naozaj vysoká. V skutočnosti to však až také alarmujúce číslo nie je. Inštitút The Kinsey zverejnil štúdiu, podľa ktorej majú mladí ľudia v tomto veku sex 119-krát v roku, čo znamená dvakrát občas trikrát do týždňa.

Prečítajte si aj: Aké je milovanie so staršou ženou? Muži opísali svoje skúsenosti

Vekové rozmedzie od 30 do 39 rokov

V tomto veku by mali ženy dosahovať svoj sexuálny vrchol. Zároveň sú najviac produktívne, plodia deti, vychovávajú ich a pracujú. Občas majú toho jednoducho veľa a na sex už nemajú čas a v podstate ani energiu. Odrazilo sa to aj na číslach, podľa štúdie majú ľudia v tomto veku sex 80-krát do roka, teda zhruba jeden až dvakrát za týždeň.

Vekové rozmedzie od 40 do 50 rokov

Čím sú ľudia starší, tým na sex viac zabúdajú. V tomto veku si ho doprajú 69-krát do roka, čo taktiež predstavuje jeden a občas dvakrát do týždňa. Podľa niektorých komentárov a príbehov zo života by sme však povedali, že skôr do mesiaca. Je potrebné si pritom uvedomiť, že sex nie je prospešný iba na psychiku, ale aj na vzťah medzi partnermi a fyzickú kondíciu. Práve tú si môžete zlepšiť aj pravidelnými spoločnými chvíľkami. Vo veku, kedy vás už pomaly začína bolieť telo, to môže byť iba prospešné.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ Photographee.eu
 

Vekové rozmedzie 50 a viac rokov

Na túto vekovú kategóriu už štúdia nemyslela a nezaradila ju, a pritom im sex tiež nie je „cudzí". Aj keď je pravda, že telo viac chabne a pribúdajú zdravotné problémy, ľuďom ubúdajú povinnosti a majú tak na seba viac času. Intímne zblíženie teda aspoň raz za mesiac, ale pokojne aj za týždeň, určite zvládnu.

Podľa odborníkov je však ideálna frekvencia trikrát do týždňa, a to po všetkých stránkach a v každom veku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?