Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Zdravé menu pre celú rodinu: Urobte si obľúbené poké, jarné rolky či hummus
Viac v článku
06. 01. 2017 07:00 | BRATISLAVA/ bety.cz

Nohavičky, ktoré škodia zdraviu. Určite ich nosíte aj vy

Ktorými kúskami si škodíte najviac?

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

O vašom intímnom zdraví do veľkej miery rozhoduje aj spodná bielizeň. Skutočne záleží na jej materiáli, veľkosti a type. Ktorými kúskami si škodíte najviac? Píše o nich bety.cz.

Príliš tesné nohavičky

Nielenže to nevyzerá esteticky, keď sa pod oblečením rysujú zárezy nohavičiek, ktoré navyše vytlačia tukové vrstvy tam, kde netreba. Tesná spodná bielizeň dokáže spôsobiť odreniny na intímnych partiách, ktoré môžu prerásť v nepekné začervenanie a nepríjemné podráždenie.

Sťahovacia bielizeň

Vzťahujú sa na ňu problémy z predchádzajúceho bodu. Sťahovacie nohavičky navyše obmedzujú krvný obeh v panvovej oblasti. Okrem toho, ženy, ktoré ich nosia, majú tendenciu odkladať návštevu toalety, pretože obliekanie a vyzliekanie takejto bielizne dá zabrať. Tým však prispievajú k vzniku problémov s močovými cestami.

Syntetické či hodvábne nohavičky

Bielizeň by mala byť predvšetkým priedušná. Túto vlastnosť spomenuté materiály nemajú. Radšej vsaďte na bavlnu, ktorá vašim intímnym partiám dovolí dýchať, takže sa nemusíte báť zvýšeného vlhkého prostredia a bakteriálnych či kvasinkových infekcií.

Tango nohavičky

Sú najčastejšou príčinou najrôznejších vaginálnych infekcií. Sú skvelým transportným prostriedkom baktérií z análnej do pošvovej oblasti.

Nočné nohavičky

Spíte v nohavičkách? Potom by ste tento zvyk mali prehodnotiť. Oblasť intímnych partí by mala čo najviac dýchať.

Žiadne nohavičky

Pokiaľ si rada vyrazíte bez nohavičiek, pamätajte na to, že by ste nikdy nemali byť naostro pod nohavicami. Nielenže budú vaše intímne partie celý deň vystavené mechanickému treniu, ale navyše si nohavice nemeníte každý deň, takže by vám mohlo hroziť zvýšené nebezpečenstvo infekcií. 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?