Sobota 22.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Pri Dunajskej Strede došlo k tragickej nehode. O život prišla žena, medzi zranenými je aj dieťa
Viac v článku
05. 12. 2021 19:08 | BRATISLAVA/TV Markíza

Štát je pripravený prebrať zodpovednosť, ak by mal niekto po vakcíne proti COVID-u trvalé následky

Vo veľkej liekovej novele je jedna nenápadná veta.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Premiér Eduard Heger sa v nedeľu vyjadril definitívne a jasne, že jeho cieľom je povinné očkovanie pre ľudí starších ako 60 rokov. Táto debata je na stole v celej Európskej únii.

Idea povinného očkovania môže podľa sociológa Roberta Klobuckého prekvapivo riešiť vnútorné dilemy niektorých ľudí. Hoci sa neočkovaní v anketách väčšinou vyjadrujú o povinnej vakcíne negatívne, podľa odborníka to môže niekomu v konečnom dôsledku padnúť vhod. „Dosť veľa ľudí je v takej situácii, že sa potrebuje aj sám pred sebou ospravedlniť, prečo na to očkovanie ide,“ hovorí Robert Klobucký zo Slovenskej akadémie vied.

Štát je, podľa zistení TV Markíza, pripravený prebrať zodpovednosť, ak by mal niekto po akejkoľvek vakcíne proti COVID-u trvalé zdravotné následky. Vo veľkej liekovej novele je jedna nenápadná veta, ktorá zatiaľ všeobecne, bez ďalších podrobností, zavádza zodpovednosť štátu za škodu na živote a zdraví po podaní akejkoľvek vakcíny proti covidu. Bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) sa ho ešte chce pozmeňovacím návrhom upraviť tak, aby sa to vzťahovalo aj na vakcíny podané za uplynulý rok.

Viac si pozrite v reportáži Martiny Törökovej:

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?