Sobota 27.11. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Pred 100 rokmi sa narodil Alexander Dubček. Stal sa symbolom odvahy, ľudskosti a nádeje
Viac v článku
13. 10. 2021 08:02 | WASHINGTON/TASR

USA otvoria svoje pozemné hranice pre zaočkovaných Kanaďanov

Presný dátum zatiaľ známy nie je.

Biely dom - sídlo amerického prezidenta.
Biely dom - sídlo amerického prezidenta. Foto: TASR/AP

Plne zaočkovaní občania Kanady budú môcť od novembra prejsť cez pozemné hranice do Spojených štátov aj v rámci cestovania, ktoré nie je nevyhnutné. Informovala o tom v stredu agentúra Reuters s odvolaním sa na amerických zákonodarcov.

Uvoľnenie reštrikcií potvrdil americký minister pre vnútornú bezpečnosť Alejandro Mayorkas, povedal líder demokratickej väčšiny v Senáte Chuck Schumer. Kancelária americkej senátorky Kirsten Gillibrandovej uviedla, že Spojené štáty sa rozhodli povoliť vstup do krajiny plne zaočkovaným cestujúcim z Kanady a Mexika bez ohľadu na dôvod ich cesty. Presný dátum zatiaľ známy nie je.

Kanada otvorila svoje hranice pre zaočkovaných Američanov 9. augusta. Pozemné hranice medzi Spojenými štátmi a Kanadou, ktoré sú najdlhšie na svete, boli pre cestovanie, ktoré nie je nevyhnutné, uzatvorené od polovice marca minulého roka v dôsledku pandémie koronavírusu. Uzavreli aj hranice s Mexikom.

Biely dom v septembri oznámil, že Spojené štáty od novembra zrušia cestovné obmedzenia pre plne zaočkovaných cestujúcich z 33 krajín vrátane Číny, Indie, Brazílie a väčšiny Európy.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?