Sobota 29.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
14. 08. 2021 19:13 | PARÍŽ/TV Markíza

Európa sprísňuje podmienky. Očkovací preukaz je v mnohých štátoch podmienkou do podnikov

Napríklad na cestu do Rakúska už nebude stačiť len jedna dávka očkovacej látky.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Európa pomaly ale isto sprísňuje podmienky. Vo Francúzsku už kontrolujú digitálne COVID pasy v reštauráciách a viaceré krajiny hovoria o povinnom očkovaní. Na cestu do Rakúska už nebude stačiť len jedna dávka očkovacej látky.

Francúzi sa už na verejné miesta bez očkovacieho preukazu či testu nedostanú. QR kódy kontrolujú od včera v reštauráciách, múzeách, vo vlakoch a na každom mieste, kde je veľa ľudí.

Majitelia podnikov chcú jediné, aby už nikdy nemuseli zatvoriť prevádzky. Mnohí zákazníci aj turisti tvrdia, že očkovanie je jediná cesta, ako opäť normálne žiť a cestovať.

 

Kroky Paríža nasleduje Londýn. Na povinné očkovacie preukazy sa pripravujú aj zábavné podniky v Anglicku. Premiér chce urobiť radikálne rozhodnutie už začiatkom septembra.

Aj Rakúšania od najbližšej stredy sprísňujú opatrenia. Na vstup do krajiny už nebude stačiť jedno očkovanie. Potrebné bude kompletné zaočkovanie, ktoré bude platiť od prvého dňa. Inak si na hraniciach budú pýtať negatívny test.

Francúzska federácia nemocníc už dokonca vyzýva na povinné očkovanie celej populácie. Proti je však obrovský tábor antivaxerov a odporcov COVID pasov.

Povinne budú musieť byť zaočkovaní štátni zamestnanci v Kanade. Aj americký štát Kalifornia nariadil povinné očkovanie zdravotníckym pracovníkom. Čas majú do konca septembra. To isté platí aj pre armádu Spojených štátov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?