Nedeľa 23.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
V trenčianskej bytovke horelo na deviatom poschodí, v byte našli jednu mŕtvu osobu
Viac v článku
01. 02. 2021 16:06 | BRATISLAVA/TASR

Po Covide do kúpeľov: Rezort zdravotníctva chce pre pacientov špeciálne liečenie

V súčasnosti rieši diagnózy, ktoré by mali byť preplácané zo strany zdravotných poisťovní.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Ministerstvo zdravotníctva by chcelo pacientom po prekonaní ochorenia COVID-19 umožniť čo najskôr tzv. postcovidovú liečbu v kúpeľoch. Informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová s tým, že ak materiál prejde zrýchleným legislatívnym konaním, takáto starostlivosť pre pacientov by mohla byť reálna v praxi už o dva týždne.

Podľa odborníkov môže ochorenie COVID-19 na bývalých pacientoch zanechať dlhodobý negatívny vplyv. Rezort preto rokuje s Asociáciou slovenských kúpeľov a pripravuje legislatívnu zmenu a rieši diagnózy, ktoré by mali byť preplácané zo strany zdravotných poisťovní v kúpeľnej postcovidovej liečbe.

„Diskutujeme o tom, pre aký okruh pacientov a s akými konkrétnymi diagnózami by mala byť kúpeľná liečba poskytovaná," povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

Štátny tajomník rezortu Peter Stachura priblížil, že v súčasnosti navrhujú jednu indikáciu, ktorá sa týka problémov s dýchacími cestami. Zároveň vedú odborné diskusie aj o tom, aby sa zoznam rozšíril.

Rezort chce zmenu dosiahnuť cez novelu zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti, ktorá je aktuálne vo vnútrorezortnom pripomienkovom konaní.

Čítajte tiež: Po prekonaní COVID-u má mnoho ľudí vážne zdravotné problémy. Nikto nevie, dokedy sa budú liečiť

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?