Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Česko daruje Ukrajine delostrelecké granáty, rozhodla vláda
Viac v článku
24. 06. 2020 06:58 | HELSINKI/TASR

Fínsko otvára svoje hranice pre ďalších Európanov

Fínsko sa otvára iba tým krajinám, v ktorých počet infikovaných za uplynulé dva týždne neprekročil osem na 100-tisíc obyvateľov.

Zamestnanci lekárne s ochrannými štítmi a rukavicami.
Zamestnanci lekárne s ochrannými štítmi a rukavicami. Foto: TASR/Emmi Korhonen/Lehtikuva via AP

Fínsko od 13. júla uvoľní svoje cestovné obmedzenia pre občanov niekoľkých európskych krajín. V utorok to oznámila vláda v Helsinkách s tým, že tento krok bude závisieť od epidemiologickej situácie v danej krajine. Informovali o tom agentúry DPA a Reuters.

Minister zahraničných vecí Pekka Haavisto uviedol, že Fínsko sa otvára iba tým krajinám, v ktorých počet infikovaných za uplynulé dva týždne neprekročil osem na 100.000 obyvateľov.
Krajinu by tak mohli opäť navštíviť turisti z Rakúska, Nemecka, Grécka, Talianska, Slovenska, Slovinska, Švajčiarska, Maďarska, Lichtenštajnska, Chorvátska, Cypru a Írska.

Návštevníci z týchto krajín nebudú musieť absolvovať povinnú 14-dňovú karanténu. Výnimkou z uvoľnenia režimu na hraniciach je susedné Švédsko, ako aj ďalšie štáty vrátane Belgicka, Británie, Francúzska, Holandska, Poľska, Portugalska a Španielska. Fínsko v júni otvorilo svoje hranice cestujúcim zo šiestich krajín vrátane Dánska, Islandu a Nórska. Fínsko do utorka zaznamenalo približne 7155 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a 327 úmrtí súvisiacich s nákazou.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?