Utorok 18.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
V Tatrách hľadajú ďalšieho turistu. Víchrica znižuje jeho šance na prežitie
Viac v článku
03. 03. 2020 11:35 | PRAHA/TASR

Zahraničné študentky, ktorým zistili v Česku koronavírus, navštívili aj Maďarsko

Maďarsko je jednou z krajín v Európe, kde ešte nezaznamenali žiadny prípad nákazy.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Dve mladé študentky, ktorým české laboratóriá potvrdili nákazu novým koronavírusom, navštívili v uplynulých dňoch aj Maďarsko, informovala v utorok agentúra MTI.

V Českej republike potvrdili piaty prípad výskytu nakazenia novým typom koronavírusu. Ide o ženu z Ekvádoru, u ktorej bol prvý test negatívny. Žena z Ekvádoru cestovala spolu s Američankou, u ktorej sa nákaza koronavírusom potvrdila v nedeľu. Obe študujú v talianskom Miláne.

Hygienici zmapovali kontakty oboch nakazených cudziniek. V karanténe sú cestujúci a vodič autobusu, dvaja taxikári a čašník z reštaurácie.

Študentky 24. februára pricestovali do Viedne, kde sa ubytovali v hoteli. Odtiaľ odcestovali do Budapešti, potom sa vydali cez Brno do Prahy, kde si objednali nocľah v rámci systému Airbnb.

"Informovali sme Viedeň i maďarskú stranu," citovala agentúra riaditeľku pražskej hygienickej stanice Zdeňku Jágrovú, podľa ktorej u Američanky potvrdili nákazu novým koronavírusom SARS-COV-2 pri prvom teste v nedeľu. U študentky z Ekvádoru sa tak stalo až pri opakovanom teste.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?