Nedeľa 23.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Pri Dunajskej Strede došlo k tragickej nehode. O život prišla žena, medzi zranenými je aj dieťa
Viac v článku
25. 11. 2021 13:06 , článok bol aktualizovaný 25. 11. 2021 17:05 | BRATISLAVA/rk

Pozor na zmeny. Aj potraviny budú počas lockdownu zatvárať skôr

Nové pravidlá sa dotknú stoviek prevádzok po celom Slovensku.

Ilustračný záber.
Ilustračný záber. Foto: TASR

Lockdown zmení aj otváracie hodiny potravín. Reťazce budú už od štvrtka zatvárať o ôsmej večer aj v tých predajniach, ktoré majú pôvodné otváracie hodiny dlhšie.

Nariaďuje im to platná vyhláška hlavného hygienika. Podľa nej môžu byť základné obchody vrátane potravinových reťazcov otvorené iba v čase, kedy platia výnimky z aktuálneho zákazu vychádzania, teda od 5.00 h do 20.00 h.

Otváracie hodiny tak musia upraviť všetci. Spoločnosť Billa mala otvorené prevádzky v nákupných centrách aj do 22.00 h. počas pracovných dní. Spoločnosť poukázala na to, že novým pravidlám sa museli prispôsobiť rýchlo a spôsobilo im to problémy.

„Určite by sme uvítali, keby sme mali viac času na prípravu, vzhľadom na to, že vyhláška bola zverejnená v nočných hodinách a platná od nasledujúceho rána,“ povedala hovorkyňa Billy Kvetoslava Kirchnerová.

Potraviny po ôsmej večer tak nenakúpite ani v prevádzkach Kauflandu, zatvárať skôr bude aj Lidl. Obe spoločnosti potvrdili, že sa musia riadiť novou vyhláškou. Aj v tomto prípade sa to dotkne mnohých predajní v nákupných centrách aj mimo nich.

Ani reťazec Tesco nie je výnimkou a od štvrtka zavádza nové otváracie hodiny do ôsmej večer.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?