Utorok 18.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Novinky v pandemických opatreniach platných od stredy: Týkajú sa očkovaných aj neočkovaných
Viac v článku
13. 11. 2021 11:58 , článok bol aktualizovaný 13. 11. 2021 12:50 | BRATISLAVA/TASR

Boris Kollár povedal, za akých podmienok Sme rodina podporí reformu nemocníc

Reforma nemocníc prešla v parlamente do druhého čítania bez hlasov hnutia Sme rodina, ktoré ju nepodporilo.

Boris Kollár.
Boris Kollár. Foto: FOTO TASR - Martin Baumann

Koaličné hnutie Sme rodina je pripravené v druhom čítaní podporiť návrh zákona o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti z dielne Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR.

Podmienkou však je, že MZ zapracuje do legislatívneho návrhu pripomienky a požiadavky nemocníc. Líder hnutia Sme rodina a predseda Národnej rady SR Boris Kollár to uviedol v sobotu počas pracovnej návštevy nemocnice v Zlatých Moravciach.

Prečítajte si aj: Koalícia zistila, že sa dá vládnuť aj bez B. Kollára. Reformu nemocníc poslali ďalej bez Sme rodina

Reforma nemocníc prešla v parlamente do druhého čítania bez hlasov hnutia Sme rodina, ktoré ju nepodporilo. „Neznamená to, že sme proti reforme, pretože je jasné, že reformu treba urobiť. Nie však v predloženej podobe,“ povedal Kollár.

Podľa jeho slov sa však začína situácia postupne otáčať. „Minister zdravotníctva (Vladimír Lengvarský, pozn. TASR) a úradníci ministerstva začali chodiť po regiónoch a konečne začali s nimi komunikovať. Pokiaľ sa dohodnú s regiónmi tak, aby boli ľudia spokojní, aby sa z nemocníc nestali len komunitné nemocnice, ktoré nebudú mať zazmluvnené ani výkony, aby mali garantované finančné zdroje, cez ktoré budú vedieť poskytovať zdravotnú starostlivosť, je naše hnutie pripravené v druhom čítaní reformu podporiť,“ potvrdil Kollár.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?