Sobota 29.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
05. 11. 2021 09:51 , článok bol aktualizovaný 05. 11. 2021 10:47 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Líder Smeru vypovedal na polícii. Incident je vyriešený, povedal R. Fico o krádeži 50-tisíc eur

Vyšetrovateľ si ho predvolal na výsluch po tom, ako na verejnosť unikli videozáznamy z poľovníckej chaty.

Robert Fico po výsluchu.
Robert Fico po výsluchu. Foto: TV Markíza

Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico vypovedal na polícii. Vyšetrovateľ si ho predvolal na výsluch po tom, ako na verejnosť unikli videozáznamy z poľovníckej chaty, kde expremiér priznal krádež v centrále jeho strany. Kamarátom porozprával o tom, že z jeho kancelárie údajne zmizlo 50-tisíc eur i zlaté mince.

Výsluch trval veľmi krátko, Robert Fico sa u vyšetrovateľa zdržal iba 15 minút. „Incident je vyriešený,“ povedal tesne po výsluchu pre TV Markíza. Incident sa vyriešil vnútornou kontrolou v rámci strany.

„Pán Fico incident vysvetlil v zmysle, že bol vyriešený v rámci internej kontroly priamo na centrále strany, takže pán Fico už nie je poškodený,“ priblížil hovorca Smeru-SD Ján Mažgút.

Fico krádež v centrále strany nenahlásil. Neskôr na tlačovej konferencii vysvetľoval skúsenosťou z minulosti, keď po vlámaní do bytu ohlásenie na polícii k ničomu neviedlo.

Policajti disponujú od stredy (27. 10.) oznámením o pôvodne neohlásenej krádeži, ku ktorej došlo v kancelárii predsedu Smeru-SD Roberta Fica. „Vecou sa v súčasnosti zaoberajú,“ potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

Podnet na políciu v súvislosti s krádežou podala poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) Lucia Ďuriš Nicholsonová i poslanec Národnej rady SR za SaS Ondrej Dostál.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?