Sobota 29.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Británia zvažuje vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy. V hre sú aj vojenské lietadlá a lode
Viac v článku
04. 11. 2021 11:15 , článok bol aktualizovaný 04. 11. 2021 12:41 | BRATISLAVA/TASR

Milan Krajniak zostáva ministrom práce

Opozícii vo štvrtok nevyšiel pokus o jeho odvolanie z funkcie.

Predseda NR SR Boris Kollár a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.
Predseda NR SR Boris Kollár a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Foto: TASR/Jakub Kotian

Milan Krajniak (Sme rodina) zostáva ministrom práce, plénum Národnej rady (NR) SR ho podržalo. Za opozičný návrh na vyslovenie nedôvery Krajniakovi vo štvrtok hlasovalo len 48 zo 131 prítomných poslancov.

Odvolanie ministra práce podporili Smer-SD, ĽSNS a väčšina nezaradených poslancov okrem Jany Žitňanskej, Alexandry Pivkovej, Jána Krošláka, Juraja Šeligu, ktorí boli proti a Martina Čepčeka, ktorý sa zdržal. Proti návrhu na vyslovenie nedôvery hlasovali kluby Sme rodina, SaS a OĽANO okrem Kristiána Čekovského a Petra Kremského, ktorí sa zdržali.

 


Opoziční poslanci ministrovi vyčítali najmä milióny eur z pandemickej pomoci, ktoré mal štát poslať schránkovým firmám. Tvrdia, že neexistujú pochybnosti o potrebe vyvodenia politickej zodpovednosti ministra práce. Krajniak sa bránil, že konal do hodiny od zistenia, že existujú podozrivé platby, kontrola zároveň podľa neho fungovala.

Prvá pomoc pre zamestnancov, zamestnávateľov a živnostníkov bola zároveň podľa opozície nedostatočná. Minister vyčíslil, že spolu rezort vyplatil pomoc na úrovni 3,3 miliardy eur.

Opozícia kritizovala aj rušenie sociálnych opatrení. „Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak nesie rozhodujúcu mieru zodpovednosti za systematický rozklad základných pilierov sociálneho štátu na Slovensku zo strany súčasnej vlády a koalície,“ konštatovali v odôvodnení návrhu.

Mimoriadna 50. schôdza parlamentu venovaná návrhu na odvolanie Krajniaka sa začala v stredu (3. 11.) podvečer a ukončená bola vo štvrtok ráno.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?