Streda 26.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Česko daruje Ukrajine delostrelecké granáty, rozhodla vláda
Viac v článku
31. 10. 2021 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Nahrávacie zariadenie mohlo byť v poľovníckej chate skryté vo vypchatom zvierati, či v obraze

S takmer určitosťou bolo skryté v predmete pripevnenom na stene.

Partia na poľovníckej chate pri Leviciach.
Partia na poľovníckej chate pri Leviciach. Foto: TV Markíza

Poľovnícka chata, Gorila či kancelária Dobroslava Trnku. Nahrávky, ktoré sprevádzajú politické a kriminálne kauzy, sa stali slovenským folklórom. Niektoré vznikajú pod drobnohľadom polície, iné sú produktom zločincov. Podľa bývalého policajta sa odpočúvacie zariadenie môže skrývať aj na miestach, kde by sme to nečakali.

Nahrávka z poľovníckej chaty so špičkami Smeru a obhajcami Tibora Gašpara a bödörovcov zamestnáva slovenskú verejnosť už týždeň. Podľa všetkého to vyzerá tak, že bola skrytá v predmete pripevnenom na stene. To, že to tak bolo, odborník nevylučuje. Polícia pri maskovaní využije všetko, čo môže.

„Mohlo by to byť aj v oku zvieraťa. Mohlo by to byť v obraze. Mohlo by to byť v rádiu, v rôznych predmetoch,“ hovorí Peter Chudý, exfunkcionár NAKA.

Najdôležitejšie je, aby podozriví odpočúvacie zariadenie neodhalili.

Problematická často býva aj technika. Napríklad pri kauze Gorila sa nahrávacie zariadenie zaplo automaticky pri akomkoľvek ruchu.

Vzhľadom na to, že sa notoricky známy byt z Vazovovej nachádzal v blízkosti električkovej trate, sa nahrávanie zapínalo aj vtedy, keď okolo prešla električka.

Najdôležitejšie pri odposluchoch je, aby sa všetko vykonávalo legálne. Príkazy podpisuje sudca, ten sa však môže niekedy mýliť. Na to má byť zriadená parlamentná komisia, ktorá na Slovensku chýba už roky.

Viac v reportáži Adela Ghannama

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?