Pondelok 24.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
Mimoriadna správa
Hosťom relácie Na telo plus bude v utorok Boris Kollár
Viac v článku
22. 10. 2021 11:58 , článok bol aktualizovaný 22. 10. 2021 14:13 | LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/tvnoviny.sk

Tragédia v Liptovskom Mikuláši: Pri požiari zomreli dve malé deti, tretie je v nemocnici

Krízový štáb vyhlásil v osade Hlboké mimoriadnu situáciu.

Požiar domu v osade v Liptovskom Mikuláši.
Požiar domu v osade v Liptovskom Mikuláši. Foto: HaZZ
Požiar domu v osade v Liptovskom Mikuláši.
Pri požiari v osade zomreli dve malé deti.
Požiar stavby v osade v Liptovskom Mikuláši.

Obrovská tragédia v osade Hlboké v Liptovskom Mikuláši. Pri požiari drevenej chatrče zahynuli dve malé deti. Za všetkým je zrejme nedbalosť ich matky.

Požiar vypukol v piatok (22. 10.) krátko pred 11.00 h, hasiči boli na mieste do pár minút. V nelegálnej drevenej stavbe sa oheň rozhorel veľmi rýchlo, mestskí policajti to videli na kamerách.

Vo vnútri údajne ostali deti vo veku jeden a pol a päť rokov. Z horiacej chatrče sa von dostalo dvaapolročné dievčatko, ktorému život zachránil mladík z osady riskujúc svoj vlastný. Hneď ho odviezla sanitka, ktorá bola zhodou okolnosti práve v osade.

Požiar stavby v osade v Liptovskom Mikuláši.
Požiar stavby v osade v Liptovskom Mikuláši. Foto: Polícia SR - Žilinský kraj
 

Záchranári na mieste ošetrili dospelého muža s ťažkou reakciou na stres a previezli ho do nemocnice. Údajne to bol otec detí.

Po zachránené dievčatko musel neskôr priletieť do Liptovského Mikuláša aj záchranársky vrtuľník. Previezol ho do košickej detskej nemocnice. Podľa našich informácií je vo veľmi vážnom stave napojené na pľúcnu ventiláciu s popáleninami na väčšine tela.

V drevenej stavbe vraj žili s deťmi ich matka a stará mama, ktorá bola v tom čase v práci. O zdrvenú mamu sa postarali záchranári. Podľa ľudí z osady však takto deti nechávala doma samé dosť často.

Požiar zrejme vznikol od nesprávne namontovanej piecky. Prípadom sa už zaoberá aj polícia. Až do ukončenia vyšetrovania nebude poskytovať bližšie informácie.

Krízový štáb mesta vyhlásil v osade mimoriadnu situáciu a prijal opatrenia na pomoc pre rodičov a preživších členov rodiny z vyhoreného príbytku.

Reportáž do Televíznych novín pripravil Mário Kermiet.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?